Skip to Content


برگزاری مسابقات اسب اصیل در میبد+تصاویر


جشنواره انتخاب اسب های اصیل عرب و ایرانی در میبد برگزارشد. سه داور بین المللی فدراسیون جهانی سوارکاری وظیفه انتخاب اسب های برتر را برعهده دارند.

عکاس: محمد حسین دهقانی

به گزارش "میبدخبر"،جشنواره سراسری زیبایی اسب اصیل ایران، در شهرستان میبد یزد برگزار شد.

این مسابقات در قالب بیستمین جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب ایران و سیزدهمن دوره مسابقات ملی ایکاهو در رده c با 175 راس اسب به مدت سه روز در این شهر پیگیری می شود.

جشنواره در دو گروه از اسب های خالص ایرانی و اسب های داخلی برگزار و داوران رده a جهانی قضاوت این دوره از رقابت ها را برای انتخاب اسب های برتر بر عهده دارند.

استان یزد اکنون با داشتن نیمی از اسب های اصیل عرب ایران، رتبه اول کشور را در این زمینه در اختیار دارد و قطب اصلی پرورش این نژاد به شمار می رود.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.