Skip to Contentدوره تخصصی پایه جستجو و نجات در حوادث شهری (آوار) با حضور ۲۳ نفر از داوطلبین خانم در هلال احمر میبد برگزار شد.

به گزارش میبدخبر، رئیس جمعیت هلال احمر میبد گفت: داوطلبین به مدت ۲۴ ساعت طی سه روز با مباحث نظری و عملی فوریت‌های پزشکی، هدایت عملیات جستجو و نجات وتجهیزات نجات آشنا می‌شوند.

کمال بنا هدف از برگزاری این دوره را آشنایی فراگیران با اصول و مبانی جستجو و نجات افراد آسیب دیده در حوادث شهری و آوار به جا مانده از حوادث بویژه زلزله و تربیت امدادگران و نجاتگران برخوردار از دانش و مهارت‌های این رشته امدادی بیان کرد.
فرماندار میبد هم دربازدید از این دوره تخصصی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: شما داوطلبین افرادی هستید که با حس انسان دوستی وارد عرصه هلال احمر شده اید.
فلاح افزود: کسب دانش در زمینه امداد و نجات و آموزش آن به همه افراد خانواده ارزشمند است و باید این روحیه را در جامعه تقویت کرد.
گفتنی است در پایان دوره و برگزاری آزمون، به پذیرفته شدگان گواهینامه معتبر اعطا می‌شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.