Skip to Content

رئیس ستاد انتخابات استان یزد خبرداد

برگزاری انتخابات تمام مکانیزه در شهرهای میبد و اردکان/ 24 هزار نفر عهده‌دار برگزاری انتخابات در استان یزد هستند


رئیس ستاد انتخابات استان یزد از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت تمام مکانیزه در شهرهای میبد و اردکان خبر داد.

به گزارش میبد خبر، رئیس ستاد انتخابات استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص محل و شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در استان یزد گفت: 876 شعبه اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری در سطح استان در نظر گرفته شده است که 564 شعبه در شهرها و 312 شعبه نیز در روستاها کار اخذ رای را انجام می‌دهند و از مجموع شعب، 652 شعبه ثابت و 224 شعبه به صورت سیار هستند.

محمد علی طالبی با اشاره به انتخابات شوراهای شهر و روستا با بیان اینکه زمان بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراها پشت سر گذاشته شده و اکنون در حال بررسی شکایات آنها در این زمینه هستیم، گفت: بررسی شکایات داوطلبان تا 16 اردیبشهت ادامه دارد و اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان 18 اردیبهشت اعلام و از روز 21 اردیبهشت، تبلیغات کاندیداهای شوراها به مدت 7 روز ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه انتخابات شوراهای شهر و روستا در یزد 40 شعبه کمتر از انتخابات ریاست جمهوری دارد، افزود: از مجموع 836 شعبه انتخابات شوراهای شهر و روستا در سطح استان، 563 شعبه شهری و 273 شعبه روستایی کار اخذ رای را انجام می‌دهند و از این تعداد 651 شعبه ثابت و 185 شعبه سیار هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت تمام مکانیزه در شهرهای میبد و اردکان خبر داد و افزود:40  شعبه تمام مکانیزه در شهر اردکان و 54 شعبه نیز در شهر میبد در انتخابات شوراها کار اخذ رأی را به صورت تمام مکانیزه انجام می‌دهند.

طالبی اعلام کرد: براساس پیش بینی‌های صورت گرفته حدود 24 هزار نفر کار برگزاری انتخابات، نظارت و پشتیبانی آن را بر در استان عهده دارند و بستگی به میزان تراکم شعب، اعضای آنها انتخاب می‌شوند.

وی گفت: با قطعی شدن تعیین اعضای شعب ثبت نام و اخذ رای، کار برگزاری دوره‌های آموزشی در دستور کار قرار دارد و افرادی که دست اندرکار انتخابات هستند با  آگاهی کامل در رابطه با بحث دستورالعمل‌ها و قانون انتخابات وارد عرصه شوند.

طالبی در خصوص تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری در یزد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه به جز معدود تخلفاتی که مورد پیگیری قرار گرفت، فضای تبلیغاتی در استان با آرامش و امنیت همراه است و ستادهای انتخاباتی موارد قانونی را رعایت کرده‌اند و برای سهولت استفاده از فضاهای شهری نیز با همکاری شهرداری مکان‌هایی برای تبلیغات ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد انتخابات یزد ادامه داد: در تعداد ستادهای تبلیغاتی نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری محدودیتی وجود ندارد و به هر میزان که مایل باشند در مناطق شهری و روستایی می‌توانند ستاد ایجاد نمایند ولی الزاما باید آدرس ستاد و نام مسئول آن را به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام نمایند تا با ستادهای غیرمجاز اشتباه گرفته نشوند.

وی با اشاره به محدویت‌هایی که  برای تبلیغات انتخابات شوراها نسبت به ریاست جمهوری وجود دارد، گفت:  در تبلیغات انتخاباتی شوراها استفاده از هر گونه پلاکارد جز در محل ستاد انتخاباتی ممنوع است و عکس‌هایی را که نیز برای تبلیغ استفاده می‌شود باید حداکثر در دو فرم و در ابعاد 100 در 70 باشد.

طالبی با بیان اینکه اعلام نظر شخصیت‌ها در صورتی مجاز است که بدون ذکر عنوان باشد، ادامه داد:  برای انتخابات شوراها نامزدها در هر منطقه شهرداری تنها می‌توانند یک ستاد  داشته باشند و داوطلبان روستایی نیز می‌توانند تنها یک ستاد ایجاد کنند.

وی اذعان کرد: استفاده از امکانات دولتی عمومی نهادهایی که به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند ممنوع و مجازات‌های قانونی در پی دارد و برخورد با متخلفین از مواد قانونی دنبال می‌شود.

گفتنی است در حاشیه این نشست از دستگاه اخذ رای تمام مکانیزه رونمایی شد.

انتهای پیام/ف

یزد آوارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.