Skip to Contentبخشدار ندوشن از برگزاري نخستین جشنواره محصولات لبنیات سنتی ندوشن با مشاركت استان‌هاي همسايه‌ي استان يزد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، «سید بهروز موسوی» در مورد اين خبر تصريح كرد: اين جشنواره در راستای حمایت از دامداران ندوشن و با مشارکت استان‌های اصفهان، کرمان، شیراز و شهرستان‌های خاتم و ابرکوه از استان يزد در شانزدهم خردادماه سالجاری در ندوشن از توابع شهرستان ميبد برگزار مي‌شود.

وي افزود: در این جشنواره محصولات لبنی، غذاهای سنتی، داروهای گیاهی و صنایع دستی ندوشن در بیش از ۳۰ غرفه ارائه مي‌شود. 

موسوی افزود: این جشنواره با مشارکت و همکاری ادارات محلی و شهرداری ندوشن، ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و اداره امور عشایر استان در محل رودخانه قدیم ندوشن برگزار مي‌شود.

این مسئول در پايان نيز خاطرنشان کرد: ندوشن به عنوان قطب دام سبک استان، تامین‌کننده بخش زیادی از لبنیات گوسفندی استان است.

انتهای پیام/

ایسنا

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.