Skip to Content

آیت الله اعرافی در خطبه های نماز عیدفطر:

برنامه ریزان و سیاست گذاران بیش از گذشته بر محورها و مسائل فرهنگی تکیه کنند/ انتظار داریم ملت و دولت در حل مسائل اقتصادی تلاش کنند


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد : برای حل مشکلات راهی جز روحیه انقلابی ، تکیه برمبانی اسلام ، انقلاب و ، اندیشه امام و پیروی خالصانه از رهبری نداریم.

به گزارش "میبدخبر"، امام جمعه میبد در خطبه های نماز عید فطر این شهرستان با تبریک این عید بزرگ به همه نمازگزاران گفت :  حضور ما در این مراسم عبادی و سیاسی بزرگ برای همبستگی با ملت های مظلوم جهان است.

خطیب نماز عید فطر با بیان اینکه ملت های مسلمان در بحرین ، یمن ، سوریه ، عراق ، لبنان و فلسطین و خیلی از کشورهای دیگر با رنج های زیادی درگیرند افزود : طراحان پشت صحنه این جنایت ها امریکایی ها و صهیونیست ها هستند که این همه مصیب به بار آوردند.

وی با تاکید بر اینکه ما با ملت های مظلوم جهان اعلام همبستگی می کنیم خاطرنشان کرد : روی صحنه هم جریانات تروریستی و تکفیری و وابسته آشکار و نهان به آل سعودند .

آیت الله اعرافی با اشاره به فجایع اخیر در عراق گفت : این فجایع و مصیبت های بزرگ و حرکت های تروریستی، دل هر انسانی را به درد می آورد.

امام جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود با اشاره به محرومیت ملت ایران از حج امسال از سوی آل سعود گفت : آل سعود امسال ما را از حج محروم کرد اما این محرومیت به ضرر خود آنها تمام خواهد شد .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد : دنیا بداند ملت ما پیشگام حج ، رمضان ، دعا و عبادت است و این محرومیت دیری نخواهد پایید و با پیروزی جریان انقلاب اسلامی و ملت های مسلمان ، آزادانه در کنگره بزرگ حج حضور پیدا خواهیم کرد.

رئیس جامعه المصطفی العالیمه در ادامه حل مشکلات اقتصادی را در گرو عزم همگانی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی دانست و افزود : انتظار داریم ملت و دولت در حل مسائل اقتصادی تلاش کنند.

وی با اشاره به مسائل فرهنگی هم بر هوشیای در برابر موج های فساد تاکید کرد و گفت : موج های فراوانی آمده است نسل جوان ما را تهدید می کند و باید در برابر این امواج فساد بایستند و برنامه ریزان و سیاست گذاران بیش از گذشته بر محورها و مسائل فرهنگی تکیه کنند.

امام جمعه میبد خاطرنشان کرد : در مسائل سیاسی هم نیاز به مقاومت و استواری داریم و باید پایه های روحیه انقلابی خود را در برابر دشمنان صف کشیده و امواج فساد تقویت کنیم .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد : برای حل مشکلات راهی جز روحیه انقلابی ، تکیه برمبانی اسلام ، انقلاب و ، اندیشه امام و پیروی خالصانه از رهبری نداریم.

آیت الله اعرافی گفت : امیدواریم همه ما با تکیه برروح جهادی ، بسیجی و انقلابی در عرصه های اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی حضور پیدا و مشکلات جامعه را با همبستگی یکدیگر حل کنیم.

امام جمعه میبد در آغاز این خطبه هم از مردم عزیز ، جوانان ، زنان و مردان و قشرهای گوناگون که در ماه مبارک رمضان در مساجد ، جمعه ها ، روز قدس ، جماعت ها ، مراسم های عبادی و قرآنی حضور چشمگیر داشتند قدردانی کرد .

رئیس جامعه المصطفی العالمیه همچنین از ائمه جماعات ، هیئت های امنا ، خادمان و کارگزاران مساجد ، مبلغان ، فعالان قرآنی ، هیئت های وزشی و دست اندرکاران ۳۰ شب ۳۰ مسجد تشکر کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری بیش از ۲۰۰ نماز جماعت در ماه مبارک رمضان با حضور قریب ۵۰ هزار نفر در نمازهای جماعت نشان عمق ایمان ، عظمت و شکوه معنوی شما مردم دارد بر این حضور باشکوه مردم آفرین گفت و افزود : حضور باشکوه شما در جمعه ها و در روز قدس برگ زرینی دیگر بر افتخارات شهر عزیز شما میبد افزود.

وی ازکسانی که ، ناداران ، محرومان و مریضان تلاش کردند سپاسگذاری کرد .

آیت الله اعرافی در خطبه اول نماز عید فطر هم به پیام های ماه مبارک رمضان پرداخت .

پیام های رمضان و نماز عید فطر

امام جمعه میبد گفت : پیام نخست این ماه ، شادی و شکر در روز عید فطر برای کسانی است که به تکالیف رمضان عمل کردند و از این آزمون سربلند بیرون آمدند اولین وظیفه ما شادی در این روز و شکر و سپاس در پیشگاه خداوند به خاطر انجام وظایف و سربلندی در آزمون های رمضان است.

حضور باشکوه در نماز عید فطر برای تثبیت عبودیت خداوند است

آیت الله اعرافی افزود : حضور در نماز عید فطر و این مراسم باشکوه برای تثبیت عبودیت خداوند ، تداوم روح و حقیقت رمضان است و همه باید تلاش کنیم روح رمضان را در زندگی خودمان استمرار ببخشیم.

خطیب نماز عید فطر گفت : حضور در نماز باشکوه عید فطر به مفهوم همبستگی و وحدت جامعه ایمانی است ، جامعه ما نیاز به همبستی و وحدت در پرتو ارزشهای الهی و ایمان به خدا دارد.

وی افزود : نماز عید فطر مانند نماز جمعه نمازی است که در عین حال که مردمی است با ولایت و امامت پیوند خورده است بنابراین روز عید فطر روز پیوند با ولایت و میثاق با امامت و رهبری است.

وی مبارزه با فقر و فساد با اعطای زکات فطره را چهارمین پیام این ماه خواند و افزود : هر کسی که توانایی دارد ، دست به جیب بکند و مبلغی را برای فقیران اعطا کند یعنی تقویت هبمستگی اقتصادی و دوری از فقر و فسادها در جامعه.

عضو شورای عالی انقلاب فرهگی خاطرنشان کرد : بیرون آمدن شما در این روز و حضور در نماز عید فطر زیر آسمان پیام دیگری است که به معنای یادآوری حشر و مرگ و قیامت است این پیام مهم ماه مبارک رمضان بودکه در روز عید فطر جمع شده است.

آیت الله اعرافی اظهار داشت : زکات فطره ، حضور شما در صف های به هم پیوسته نماز ، دل های پاک و قلب های نورانی شما در واقع پیمان بستن با ولایت و رهبری ، تاکید بر همبستگی میان ملت و امت و شادی و شکر برای سربلندی در این آزمون بزرگ است .

منبع : میبدآدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.