Skip to Content

هشدارهای بی سابقه آیت الله مدرسی

برنامه‌ریزی‌مغرضان‌برای‌در دست‌گرفتن‌خبرگان‌رهبری از دوسال پیش/ عده‌ای در صدد تکرار صفین


عضو فقهاي شوراي نگهبان گفت: با فشار عده ای، مذاکرات تاکنون به اینجا رسیده است و زمانیکه آمریکا عهد خود را در آینده شکست عده ای در این مملکت که خود خواهان مذاکره بوده اند، خواهند گفت «چرا رهبری این مذاکرات را پذیرفته اند؟» و تجربه صفین را تکرار خواهند کرد و همانگونه که به امام علی(ع) گفتند مشرک شدی که این شرایط را پذیرفته ای همین جمله را هم به مقام معظم رهبری خواهند گفت.

به گزارش میبدخبربه نقل از حوزه علمیه استان یزد، آيت الله سيّد محمّدرضا مدرّسي طباطبايي يزدي از اعضاي فقهاي شوراي نگهبان قانون اساسي صبح امروز در مرکز مدیریت حوزه علمیه استان یزد در بین طلاب یزدی در خصوص اهمیت شب های قدر گفت: همانگونه که در سوره قدر آمده است شب قدر اهمیت آن از هزار ماه بیشتر است و به قول فخر رازی این عالم سنی نمی دانیم به چه میزان این شب قدر افضل تر است.
 
 
اهل جهنم از بوی عالم فاسق درعذاب اند
این استاد برجسته حوزه علميه اظهار داشت: شما علما و روحانیون می بایست قدر خود را بدانید زیرا نعمت بزرگی است که بر روی منبر می نشینید و برای مردم صحبت می کنید.
وی با اشاره به جایگاه والای علما در دین مبین اسلام اظهار داشت: روایات متعددی از جایگاه رفیع علما در اسلام و جود دارد، همچنین علما باید بدانند اگر به وظایف خود عمل نکنند طبق آیات و روایات، بویی بدی که از یک عالم فاسق به مشام اهل جهنم می رسد اهل جهنم را عاصی می کند.
 
 
سرمایه گذاری بر روی جوانان و اختلاف؛ دو راهکار دشمن برای انحراف اسلام
وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهایی که دشمن درصدد انحراف اسلام است تبلیغات و سرمایه گذاری بر روی جوانان است تصریح کرد: از دیگر راهکارهای دشمن در انحراف اسلام ایجاد اختلاف بین علما و روحانیون و مردم است تا از این طریق اتحاد و اتفاق نظری که از نتایج انقلاب است را از بین ببرد که متاسفانه برخی که در جامعه هم صاحب نفوذ کلمه هستند یا متوجه این موضوع نیستند و یا اینکه کمتر به آن توجه می کنند.
عضو فقهاي شوراي نگهبان عنوان کرد: نمی دانم بعضی که خود را در معرکه حق و باطل بی طرف نشان می دهند چه فکری می کنند که حالا که بعد از چند صد سال نظام اسلامی روی کار آمده است و متصدیان آن درصددند تا اسلام در تمام ابعاد در کشور پیاده و هیچ کوتاهی و نقصانی را هم نمی پذیرند عده ای بی تفاوت هستند.
 
 
نسبت به سنگ اندازی ها بی تفاوت نباشید
آیت الله مدرسی خطاب به روحانیون و علمای استان یزد گفت: در کشور اگر کسی در موضوعات مختلف سنگ اندازی می کند نسبت به این سنگ اندازی بی تفاوت نباشید و اقدام به نهی از منکر کنید چرا که دشمن در این زمینه در حال کار کردن است و ما نباید اینچنین بی تفاوت عمل کنیم.
 
این استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اگر به اندکی قبل یعنی زمان قبل از انقلاب باز گردیم در زمان پهلوی بر روی سر در مدرسه علمیه امام(ره) این جمله حک شده بود که اینجا نوام خانه است یعنی جایی برای گداهای شهر که از این طریق درصدد تخریب حوزه های علمیه بودند و مشاهده می شد مدارس علمیه آن هم مدارس شهر مذهبی یزد طلبه ای نداشتند و حتی فرش ها و برخی موقوفات مدارس علمیه استان با تبلیغات و شرایطی که رژیم پهلوی ایجاد کرده بود سر از برخی از خانه ها در می آورد!
 
ابراز تاثیرگذار بودن تحریم ها دشمن را جریح تر می کند
وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از روحانیون که تریبون در اختیار دارند می گویند تحریم ها بر روی ملت تاثیر گذاشته و مدام ابراز ضعف وناتوانی می کنند که این ابراز سبب جریح تر شدن دشمن می شود.
 
 
در مقابل واکنش های شبکه ای در قبال امر به معروف و نهی از منکر عقب نشینی نکیند
آیت الله مدرسی در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به لزوم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر انجام شود دچار سستی نمی شویم  و از سیاست های مغرضان این است که در قبال کسانیکه امر به معروف و نهی از منکر می کنند واکنش منفی نشان دهند.
 
عضو فقهاي شوراي نگهبان با انتقاد از عدم عکس العمل مردم و روحانیون در مقابل منکرهایی که در جامعه رخ می دهد گفت: باید با منکرهایی که آشکارا در جامعه انجام می شود برخورد شود و افراد نباید در مقابل امر به معروف و نهی از منکرهایی که انجام می دهند و افراد و روزنامه هایی که به صورت متصل و شبکه ای در برابر آن موضع می گیرند عقب نشینی کنیم و اجازه سوء استفاده می کنند.
 
وی خاطر نشان کرد: بسیاری از افرادیکه که در باندها و شبکه های متصل به یکدیگر در مقابل امر به معروف و نهی از منکر در جامعه موضع گیری و مخالفت می کنند به دلیل عدم آگاهی درست است.
 
وی خطاب به روحانیون و طلاب یزدی گفت: در مسائل امر به معروف و نهی از منکر قدرت و نفوذ شما بسیار زیاد است و نباید از این ظرفیت قافل شوید.
 
 
خبرگان رهبری از افرادیکه صلاحیت ندارند تشکیل شود مصیبت بزرگ برای کشور حاصل می شود
عضو فقهاي شوراي نگهبان در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در شرایط حساسی قرار است برگزار شود هشدار داد: اگر خدایی نکرده خبرگان رهبری از افرادیکه صلاحیت ندارند تشکیل شود یک مصیبت بزرگ برای کشور حاصل می شود.
 
 
قبل از اینکه حب و بغض ها جان بگیرد اقدام کنید/ برنامه ریزی برای در دست گرفتن خبرگان از دوسال پیش
وی گفت: باید تلاش کنیم تا قبل از اینکه حب و بغض ها جان بگیرد و حساسیت ها ایجاد شود با دریایت، فهم و متانت معیار های انتخاب صحیح را تبیین کنند البته در این زمینه افرادیکه توانایی دارند باید اقدام دست به کار شوند.
 
وی ادامه داد: عده ای از دو سال پیش برای در دست گرفتن مجلس خبرگان برنامه ریزی و جلساتی را نیز در همین خصو برگزار کرده اند و بسیاری از افرادیکه می دانند در صورت کاندید شدن رد صلاحیت می شوند درصددند افرادی را کاندید کنند تا با گرفتن تایید صلاحیت در ادامه مجلس خبرگان را تصاحب کنند.
 
 
راهکار مغرضان برای در دست گرفتن خبرگان رهبری/ وظیفه روحانیون
آیت الله مدرسی ادامه داد: در همین راستا این افراد در تلاشند با فشارهای تبلیغاتی با روزنامه ها و سایت های خود صلاحیت افرادیکه چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ اخلاقی و سیاسی و... برای مجلس خبرگان احراز نشده است را با فشار علیه شورای نگهبان مجبور به تسلیم و پذیرش کنند اما به حول و قوه الهی کاری جز حق و در راستای قانون انجام نخواهد شد.
 
وی خطاب به طلاب و روحانیون استان یزد گفت: شما به وظیفه روشنگری خود را انجام دهید زیرا در این برهه حساس به شورای نگهبان و مجلس خبرگان کمک شود زیرا اگر کار انجام نشود و مردم روشن نشوند ضربه بزرگی به کشور وارد می شود.
 
 
چه توافق بشود چه نشود دشمن هیچ گاه دست از دشمنی بر نخواهد داشت/ اهدافی که دشمن با جنگ و تحریم به دست نیاورد را به راحتی در اختیار آن ها قرار ندهیم
وی خاطر نشان کرد طبق آخرین ضرب العجل تا پایان این هفته باید مذاکرات پایان پذیرد که یا توافقی انجام می شود یا نمی شود، اما باید بدانیم دشمن هیچ گاه دست از دشمنی بر نخواهد داشت و حساسیت مردم طبق روایات اسلامی و همانگونه که امام(ره) نیز خواسته اند نباید نسبت به دشمن فروکش کند  
عضو فقهاي شوراي نگهبان افزود: نباید اهدافی که دشمن نه با جنگ و نه با تهدید و تحریم نتوانست به آن دست یابد را به راحتی در اختیار آن ها قرار دهیم.
 
 
 
فتنه 88 و ضعف صاحبان تریبون در ایران نبود دست بالاتری در مذاکرات داشتیم
وی با اشاره به اینکه تحریم برای ملت ما مشکل آفرین بود اما نتوانست ملت ما را از پای درآورد و تسلیم کند تصریح کرد: عده ای در کشور در برابر این تحریم ها از خود ضعف نشان دادند که اگر این ضعف نمایان نمی شود و از همه مهمتر اینکه اگر فتنه ای در سال 88 اتفاق نمی افتاد به مراتب دست بالاتری را در مذاکرات داشتیم.
 
وی گفت: قبل از فتنه اوباما نامه ای را خدمت امام خامنه ای نوشته بود و اگر فتنه 88 روی نمی داد می توانستیم با قدرت و دست بازتری در مذاکرات حضور یابیم اما با شروع فتنه 88 سیاست دشمن در مقابل ما تغییر کرد چون به براندازی این نظام امیدوار شده بودند اما ما دیگر قدرت قبل را نداشتیم و با ضعف و سستی مسئولین توافق محکم تری که می توانست حاصل شود، انجام نشد .
وی تاکید کرد:دشمن همان دشمن قبل است و مبادا کسی در ذهنش رسوخ کند که دست از توطئه برداشته است.
 
 
راهکار مقابله با دشمن؛ افزایش قدرت تکنولوژی، اتحاد و مقابله با ارعاب دشمن است/ تلاش عده ای در داخل برای القای این فکر که یهودیان کافر نیستند
آیت الله مدرسی راهکار مقابله با دشمن را افزایش قدرت تکنولوژی، اتحاد، قوت قلب بین مردم و مسئولین و مقابله با ارعاب و ترس دشمن دانست.
وی گفت: عده ای در این کشور درصدد برنامه ریزی گسترده ای هستند تا اینگونه به مردم القا کنند که چون یهودیان و مسیحیان اهل کتاب هستند بنابراین کافر نیستند در صورتیکه اینها کافر اند و تا زمانیکه ولایت آن ها را نپذیریم دست از سر ما بر نمی دارند.
 
 
از تاریخ درس نگرفته ایم/ با فشار عده ای، مذاکرات تاکنون به اینجا رسیده است/ عده ای درصدد تکرار صفین
عضو فقهاي شوراي نگهبان افزود: این دشمنان همیشه با ما سر ستیز داشته اند و آیا برای شناخت چهره واقعی دشمنان 200 سال تجربه کافی نیست؟ آیا می شود تجربه مشروطه را از ذهن این ملت پاک کرد؟ آیا قضایای صدر اسلام برای شناخت دشمن کافی نیست؟ اما با فشار عده ای، مذاکرات تاکنون به اینجا رسیده است و زمانیکه آمریکا عهد خود را در آینده شکست عده ای در این مملکت که خود خواهان مذاکره بوده اند، خواهند گفت «چرا رهبری این مذاکرات را پذیرفته اند؟» و تجربه صفین را تکرار خواهند کرد و همانگونه که به امام علی(ع) گفتند مشرک شدی که این شرایط را پذیرفته ای همین جمله را هم به مقام معظم رهبری خواهند گفت.
 
آیت الله مدرسی یادآور شد: یکی از منحرفین انقلاب بعد از انتخاب باراک اولاما در آمریکا در مقاله ای نوشت: این فرد همانگونه که اسمش حسین است و باراک هم یعنی برکت و فرصت بنابراین باید این فرصت را برای رابطه با آمریکا غنیمت شمریم که این فرد که الان رئیس یک جریان و گروهی است و عده ای هم می خواهند دوباره به وی در این کشور دور بدهند.
 
 
نفاق در جهان اسلام؛ پشت پرده انتخاب باراک اوباما
وی گفت: به نظر بنده حتی انتخاب باراک اوباما به عنوان ریاست جمهوری آمریکا در راستای نفاق در جهان اسلام بوده است زیرا اوباما قفردی سیاه پوست است که به دلیل بزرگ شدن در یک خانواده مسلمان مسلمانان یابقه اسلام داشته است تا مسلمانان را فریب دهد همانگونه که در اولین صفر خود به مصر فرم و لحن صحبت هایش با روسای دیگر جمهور آمریکا متفاوت بود و عده ای هم فریب این ادبیات متفاوت و نرم را خوردند.
 
وی خاطرنشان کرد: حتی نامه اوباما به رهبری نیز در راستای سیاست نفاق در جامعه اسلامی بوده است نه سیاست محبت که عده ای از آن دم می زنند و در همین راستا عده ای می گویند شما آمریکایی ها را نمی شناسید که در پاسخ باید گفت: آیا قرآن هم این سیاست را نمی شناسد که ده ها آیه در زمینه حیله و مکر دشمن و تحذیر از کفار آورده است.
 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.