Skip to Content


بررسی بحران آب در 5 سال آینده در دیدار مدیرعامل آبفای استان با حضرت آیت الله اعرافی


در دیدار آقای مهندس علی اسلامی مدیرعامل آبفای استان با حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد ، بحران آب در استان و شهرستان میبد بررسی شد.

به گزارش "میبد خبر"؛ در این دیدار که فرماندار میبد و مدیر آب و فاضلاب این شهرستان هم حضور داشتند ، مدیر عامل آب و فاضلاب  استان خشکسالی و کمبود آب را یکی از مشکلات اساسی استان برشمرد و افزود : با روندی که در استان یزد به علت خشکسالی های اخیر و برداشت بی رویه آب از سفره های زیرزمینی شاهد هستیم قطعا در ۵ سال آینده با مشکل جدی تری مواجه خواهیم بود.

علی اسلامی با تاکید بر اینکه هنوز احساس می کنم خیلی ها به این باور نرسیده اند که استان یزد در بحران کم آبی قرار گرفته است گفت : اگر به هر دلیلی آب خط انتقالی قطع شود قابل پاسخگویی نیاز آب شهروندان نخواهیم بود بنابراین بزرگان و مسئولین استان برای عبور از این بحران باید فکری بکنند.

کشور نسبت به همه استانها در تامین آب شرب مردم بحرانی تر است و یکی از راه حلها هم این است که حداقل مجوز ۱۰ حلقه چاه به شرکت آب و فاضلاب داده شود تا با ایجاد آب شیرین کن در کنار آن در موارد اضطراری بتوانیم از آن استفاده کنیم .

مدیر عامل آّب و فاضلاب  استان گفت : متاسفانه با وجود تاکید مقام معظم رهبری در سال ۸۶ بر حل بحران آب در استان تاکنون اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است ، گفت : اگر در ۵ سال آینده پروژه خط دوم انتقالی آبرسانی از خلیج فارس به استان تحقق نیابد استان یزد با مشکل جدی بحران آب مواجه خواهد شد.

اسلامی ایجاد ایستگاه های کوچک آب شرب در سطح شهر را مسکنی برای آرام کردن مقعطی مردم عنوان کرد و افزود : برای حل مشکل بحران آب باید گام های اساسی تری در استان برداشته شود .

علی اسلامی در ادامه با اشاره به افت قریب ۳ متر آب سفره های زیرزمینی گفت : به علت حفر چاه و ذخیره سازی آب در مناطق ییلاقی استان در سالهای اخیر و شکافتن کوهها و احداث ویلاها ، چند سالی است که آب دشت یزد اردکان که بیشتر از ارتفاعات شیرکوه تامین می شده است با چالش جدی روبه رو شده است و این به مصلحت استان نیست و باید مسئولان حفاظت از منابع آب چاره ای بیاندیشند.

 

امام جمعه میبد هم با اشاره به واقعیت های موجود در مشکل بحران آب استان گفت : ما آمادگی داریم این واقعیت را در سطح کلان به گوش مسئولین برسانیم .

آیت الله اعرافی تاکید کرد : قطعا برای رسیدن به راههای جدید در عبور از بحران آب استان به همراهی مسئولین ارشد استان نیاز است و در آینده نزدیک از امام جمعه یزد ، استاندار و تعدادی از مدیران و کارشناسان را برای حل این موضوع به قم دعوت خواهم کرد .

 

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.