برداشت نخستن باغ «گل محمدی» در میبد+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

در آغاز فصل برداشت گل انجام شد؛


برداشت گل از اولین باغستان گل محمدی در شهرستان میبد با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان میبد آغاز شد.

صدر پور کوثری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد در گفت و گو با خبرنگار میبد خبر بیان داشت: این باغستان از سال 1395 به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع  و با کاشت 800 اصله نهال گل محمدی با همکاری مدیریت شهرک در شهرک صنعتی جهان آباد میبد احداث شده است. 

وی افزود: امسال نیز برداشت گل محمدي از 800 اصله نهال در سطح 2 هزار و 500 مترمربع این باغستان‌ انجام خواهد شد که این گلها از نژاد معطر و پر گل می باشد. 

مدير جهادكشاورزي ميبد تصریح داشت: با توجه به سازگاری گل محمدی با اقلیم منطقه و کم آبخواه بودن و مقاومت نسبت به شرایط آب و خاک شهرستان می تواند به عنوان یکی از گزینه های مناسب جهت الگوی کشت و جایگزینی با کشت های پر آب خواه منطقه باشد. رشد سریع و باروری در سال اول و مقاومت نسبت به بیماری ها از جمله مزایای دیگر این کشت محسوب می شود.

وی به تاثير كشت اين گياه در كاهش آلودگی‌های محیطي اين منطقه صنعتي نيز اشاره كرد و گفت: با وجود صنعتی بودن شهرستان میبد و وجود آلایندگی‌های زیست محیطي و دود حاصل از واحدهاي توليدي منطقه، کاشت و پرورش اين محصول مي‌تواند در مرتفع كردن اين مشكلات نيز موثر واقع شود.

پورکوثری ميزان برداشت گل محمدی سال گذشته در اين شهرستان را 200 کیلوگرم عنوان و پيش‌بيني کرد: امسال بالغ بر 400 کیلوگرم گل محمدی از این باغستان‌ها برداشت شود.

مدير جهادكشاورزي ميبد در پایان گفت: جهاد کشاورزی شهرستان میبد در نظر دارد ترویج و کشت این محصول را در برنامه های خود قرار داده همچنین با آموزش زنان خانه دار جهت تولید گلاب و عرقیجات گیاهی خانگی نسبت به ایجاد کارگاه های عرق گیری، روغن گیری و گلاب گیری زمینه اشتغال افراد جویای کار را فراهم کند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.