Skip to Contentمدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد گفت: در میبد بیش از ۱۲۰۰ هکتار باغات پسته بارور وجود دارد و پیش بینی می‌شود در این شهرستان در سالجاری در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن پسته برداشت شود.

به گزارش میبد خبر، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد با اشاره به اینکه در این شهرستان بیش از ۱۲۰۰ هکتار باغات پسته بارور وجود داردافزود:پیش بینی می‌شود در این شهرستان در سالجاری در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن پسته برداشت شود.

پورکوثری یادآور شد: امسال البته در حدود ۶۰ درصد از باغات بارور پسته بدلیل تغییرات اقلیمی باردهی نداشته و پیش بینی می‌شود از هر هکتار باغات بارور در این شهرستان در حدود ۱۳۰۰ کیلو پسته برداشت شود.

وی بیشترین ارقام پسته در شهرستان میبد را ارقام بومی، کله قوچی، فندوقی و بادامی عنوان کرد و افزود: شهرستان میبد در جایگاه چهارم برداشت پسته در استان بعد از شهرستان‌های خاتم، ابرکوه و اردکان قرار دارد.

مدیر جهادکشاورزی میبد با اشاره به اینکه در فصل برداشت پسته این شهرستان ۱۰۰۰ نفر روز اشتغال ایجاد می‌شود، ادامه داد:پسته‌های برداشت شده به ۴ کارگاه فرآوری پسته شهرستان برده می‌شود تا برای بازار آماده شوند.

فصل برداشت پسته در شهرستان میبد ازاول شهریورآغاز و تا نیمه اول مهرماه ادامه دارد.

سال گذشته در حدود ۲۵۰ تن پسته از باغات شهرستان میبد برداشت شده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.