Skip to Content

خطیب این هفته نماز جمعه میبد:

برخی خیال نکنند که ما آغوش خود را در مقابل امریکا بازکرده ایم/ رژیم صهیونیستی کمتر از آن است که تا ۲۵ سال دیگر دوام داشته باشد


حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر میبد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در باره موضوع هسته ای و برجام افزود : مذاکره ما با امریکا فقط در موضوع هسته ای است و برخی خیال نکنند که ما آغوش خود را در مقابل امریکا بازکرده ایم .

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر میبد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در باره موضوع هسته ای و برجام افزود : مذاکره ما با امریکا فقط در موضوع هسته ای است و برخی خیال نکنند که ما آغوش خود را در مقابل امریکا بازکرده ایم .

وی با بیان اینکه امریکا دست از کینه توزی و دشمنی بر نمی دارد و تا چنین دشمنانی داریم باید روحیه انقلابیگری را حفظ کنیم ، اظهار کرد : بعضی ها درصددند شعار مرگ برامریکا از زبان مردم بیافتد اما ملت ایران می خواهد دست رد به سینه استکبار بزند و همانطور که رهبر معظم تاکید دارند انقلابی بمانند.

غفوری با اشاره به سخنان برخی از صهیونیست ها مبنی بر اینکه با توافق برجام رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده هیچ دغدغه ایی در قبال ایران ندارد به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد : رژیم صهیونیستی کمتر از آن است که تا ۲۵ سال دیگر دوام داشته باشد ولو اینکه تمام مستکبرین و امریکا او را یاری کنند و به فضل الهی با همت انسان های انقلابی در دنیا و لبنان و فلسطین، اسرائیل و نظامش از هم خواهد پاشید.

خطیب جمعه میبد ، خودکفایی و روی پای خود ایستادن را نیازمند جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی ، افزایش تولید ، بالا بردن صادرات ، پرهیز از اسراف و تبذیر و دوری از تشریفات زندگی خواند و افزود : تشریفات زندگی بخش زیادی از درآمدهای ما را نابود می کند .

وی راه دوم خودکفایی را ورود در حوزه های علم و فناوری عنوان کرد و گفت :در کنار اقتصاد قوی دستیابی به علم و فناوری جدید حرف اول را می زند بنابراین باید سعی کنیم سطح علمی جامعه بویژه نسل جوان را بالا ببریم که در این راستا آموزش و پرورش، دانشگاه و مراکز علمی ما باید با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی درهای پشرفت علمی و فناوری را به روی خود باز کنند .

امام جمعه موقت میبد روحیه انقلابی را سومین رمز پیروزی ، عزت و سربلندی ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی دانست و افزود : نباید یادمان برود که صدها و هزاران سال زیر چکمه خوانین ، سلاطین ستمگر و استعمار و استکبار بوده ایم و نگذاشتند ملت ما پیشرفتی داشته باشد؛ چون می خواستند ملت ایران با این همه ذخایر و درآمدی که دارد در چنگ آنها باشد.

غفوری تصریح کرد : ولی به فضل الهی ملت ایران با رهبری امام راحل و به برکت خون شهدا در چنین کشوری که استکبار جهانی و ایادیش حاکم بودند انقلاب و دست اجانب را از کشور کوتاه کرد و روی پای خود ایستاد و به استکبار جهانی نه گفت.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه باید این روحیه انقلابی را در خود ، فرزندان و جوانانمان حفظ کنیم افزود : چرا که امروز ما هرچه داریم از انقلاب داریم و اگر خدای نکرده این روحیه را از ما بگیرند فاتحه ما و کشور و انقلاب ما خوانده است.

وی خاطرنشان کرد : درست است که ما با همه دنیا باید ارتباط داشته باشیم و برای پیشرفت یک ملت ارتباط با دنیا و کشورها نیاز است اما ایران اسلامی تا وقتی که دشمنانی مثل رژیم صهیونیستی و امریکا دارد باید برای بقای خود در مقابل آنها هوشمند باشد .

غفوری در ادامه شهریورماه ۵۷ را ماه پرحادثه و پرخاطره توصیف کرد و افزود : درسال ۵۷ رژیم سفاک پهلوی در روز هفدهم شهریورماه در تهران عده زیادی از مردم بی گناه را برای نجات خود و برای خشنودی اربابانش به خاک و خون کشید.

منبع:میبدما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.