Skip to Content

آیت الله اعرافی:


آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه بیان داشت: برجام به هیچ وجه قابل بازنگری و تغییر نبوده و ایران اسلامی آماده هیچ برجام دیگری در موضوعات حیاتی خود نیست.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به برگزاری سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی در شهرستان میبد بیان داشت: این کنگره یک اقدام خوب و ابتکار ارزنده می باشد که در شهرستان میبد راه اندازی شده و از همه دست اندرکاران و برگزار کنندگان این کنگره تقدیر می شود.

وی افزود: توجه به توحید بالاترین ارزش در اعتقادات همه مسلمانان و مومنان به خداست و شهر میبد به فضل الهی پیشگام در شعر توحیدی بوده و امیدواریم این موج حرکت، در ایران و جهان در توجه به خدا و توحید استمرار و ادامه پیدا کند.

آیت الله علیرضا اعرافی در ادامه با اشاره به بروز سیل و زلزله اخیر در مناطقی از کشور تصریح داشت: وظیفه مردم و مسئولان است که اگر اتفاقی در گوشه ای رخ داد همه همراهی کرده و درد و رنج هموطنان را کاهش دهند و در این زمینه مقاوم سازی ساختمانها اصل مهمی بوده و همه بعنوان یک وظیفه باید آن را رعایت کنند.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه در شهرمیبد بیش از 15 هزار کارگر در بخشهای مختلف صنعت و کشاورزی برای تولید و به حرکت درآوردن چرخ های صنعت و اقتصاد تلاش می کنند، ابراز داشت: در این راستا باید جایگاه و مقام کارگر گرامی داشته شود و کارفرمایان کارگران را بعنوان عناصر اصلی تولید و صنعت به شمار آورند و به مسایل و مزایای مادی کارگران توجه ویژه صورت گرفته و از نظر روحی، اخلاقی و شخصیتی جایگاه آنها محترم شمرده شود.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور کارگران باید در امر صنعت، تولید داخلی و کالای ایرانی بیشتر و بهتر کار انجام دهند، تاکید داشت: برای اینکه شعار سال محقق شود باید کارگران در تولید هم حجم و کمیت را افزایش داده و هم استاندارد و کیفیت را رعایت کنند. نظام بانکی و دستگاههای اداری نیز حمایت از صنایع مناسب و پاک را برای تولید کار و اشتغال و تقویت پایه های اقتصاد ملی از وظایف اصلی خود بدانند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه معلم و مربی در آینده و امروز جامعه نقش مهمی دارند، اظهار داشت: نظام تعلیم و تربیت ما در مسیری که سند تحول آن را ترسیم کرده حرکت کند و دستگاه تعلیم و تربیت هم به علم، دانش و پژهش کشور توجه داشته و هم مسایل اخلاقی، معنوی، اجتماعی، فکری و سیاسی توجه وافری داشته باشد.

آیت الله اعرافی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان تصریح داشت: ماه رمضان ماهی است که مشکلات اجتماعی، دردهای اجتماعی و مفاس اخلاقی را درمان می کند و با این نگاه برای ورود به ماه مبارک طراحی کنید. مساجد در این ماه باید به گونه ای برنامه ریزی داشته که هیچ فقیری در محدوده آنها نباشد و ماه رمضان باید فصلی باشد که برنامه ریزی جدی برای محرومیت زدایی از آن شروع شود.

وی در ادامه  سالروز تشکیل بسیج سازندگی را به بسیجیانی که در عرصه سازندگی، حمایت از مردم و فعالیتهای اجتماعی تلاش می کنند تبریک گفت.

امام جمعه میبد در پایان خطبه ها در ارتباط با برجام بیان داشت: برجام قابل بازنگری نبوده و هرگز ایران و دستگاههای مسئول در ایران آماده هیچ مذاکره جدید برای بازنگری در آن نیستند و این مساله قابل تغییر هم نیست. برجام سند مستقل از همه پرونده های دیگر بوده و هرگز ایران آمادگی ندارد در رابطه با امنیت، موشک و صنایع دفاعی خود با کسی مذاکره کرده و ازحق خود کوتاه بیاید و نگران تصمیمات شما هم نخواهد بود.

وی در پایان تاکید داشت: به فضل الهی این ملت همانطور که در دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت نشان داد از آرمانهای خود کوتاه نیامده و در برابر زورگویی های شما مقاومت خواهد کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.