Skip to Content

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد:


دکتر محمدیارمند مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد از تعدادی از پروژه‌های عمرانی و گردشگری روستاهای بخش بفروئیه بازدید کرد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، آسیاب آبی و رودخانه بوم کنی بیده و روستای بوم گردی مرور بخشی از این پروژه‌ها بودند.

دکتر محمد یارمند مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در حاشیه این بازدید از اختصاص اعتبارات عمرانی بلاعوض به پروژه‌های اشتغال‌زا خبرداد و گفت: خوشبختانه سیاستی که در پیش است تخصیص اعتبارات عمرانی بلاعوض به پروژه‌هایی که جنبه اشتغال‌زایی به همراه داشته باشد وجود دارد و ما سعی می‌کنیم برای پروژه‌های گردشگری و به‌خصوص خانه‌های بوم گردی اعتبارات خاص و بلاعوضی را در نظر بگیریم.

یارمند افزود: خوشبختانه پروژه‌های عمرانی خوبی در سطح روستاها به‌ویژه روستاهای شهرستان میبد در حال شکل‌گیری است.

دکتر یارمند بابیان اینکه جهت‌گیری این پروژه‌ها عموماً اشتغال است افزود: اکثر روستاهای استان به‌ویژه روستاهای شهرستان میبد دارای ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی است و با توجه به قدمت و فرهنگ اصیلی که در این روستاها جریان دارد؛ رنگ و بوی گردشگری دارند.

وی گفت: در روستاهای میبد زیرساخت‌های گردشگری و مکان‌های باارزش گردشگری در حال مرمت و بازسازی است که ازجمله می‌شود به آسیاب آبی، حمام‌های قدیمی و خانه‌های بوم گردی اشاره کرد که با اعتبارات خوبی با مشارکت میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری و دهیاری‌ها در حال شکل‌گیری است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری افزود: امیدواریم امسال این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد و زمینه اشتغال و شناسایی هویت و اصالت مردم اصیل شهرستان میبد را به نمایش بگذارد.

انتهای پیام/

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.