Skip to Content

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد:

برای اولین بار طرح مدیریت مهاجرین در میبد شروع شده است/در نهم دي ملت ما يك تفرقه افكني و انحراف از اصول انقلاب را كنار زدند


با همکاری پایگاه های بسیج، روحانیون و معتمدین محلات و مساجد می بایست از ورود مهاجرینی که فرهنگ شهرمان را عوض می کنند جلوگیری و به آنها تذکر داده شود.

به گزارش خبرنگار میبدخبر: آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه دوم نماز سیاسی عبادی جمعه در ابتدا با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) گفت: 1176 سال از عمر ایشان می گذرد و ایشان در پس پرده غیبت هستند. امام عصر هم حجت خدا و ناظر بر اعمال ما هستند و هم اینکه باید برای آن جامعه آرمانی منتظر باشیم.

خطیب جمعه میبد سپس آغاز سال میلادی را گرامی داشت و خاطر نشان ساخت: حضرت عیسی مسیح از دید ما یک پیامبر اولی العظم هستند و اسلام برای این دین و سایر ادیان الهی دیگر احترام ویژه ای قائل است.

وي افزود : اميدواريم كه مسيحيان عالم و دستگاه كليسا به پيام هاي اصلي عيسي مسيح توجه كند و قدرتهاي زورگويي كه در حيطه آنها قرار دارند متذكر نصايح عيسي مسيح بكنند.

آیت الله اعرافی میلاد پرخیر و برکت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) را که در پیش است را به نمازگزاران تبریک گفت و اظهار داشت: به همین مناسبت از سوی امام راحل این هفته به نام هفته وحدت نامگذاری شده است که باید مهم بشماریم.

وی ادامه داد: مع الاسف از سوی اهل تسنن و هم از نادانی های بعضی اهل تشیع  اهمیت این هفته نادیده گرفته شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه امت اسلام از این به هم ریختگی و نابسامانی موجود رنج می برد تصریح کرد: در گوشه و کنار عالم هر روز حیثیت مسلمانان هتک می شود،  باید توجه داشته باشیم که اسلام یک بیرق و پرچم متحد است. باید این آسیب های جریان های تندرو و تکفیری در دنیا برچیده شود. این ها خلاف اسلام است.

خطیب جمعه میبد تاکید کرد: قرن های متمادی شیعه و سنی در کنار هم در مملکت ما زندگی کرده اند که با هوشیاری نگذاشتند بینشان تفرقه ایجاد شود. دشمنان ما در صدد تفرقه بین شیعه و سنی هستند و از این موقعیت به نفع خود استفاده می کنند. لازمه برخورد با این حرکت ها، هوشیاری و بصیرت بین شیعه و سنی است.

در نهم دي ملت ما يك تفرقه افكني و انحراف از اصول انقلاب را كنار زدند

آیت الله اعرافي در بخش ديگر از سخنان خود با گرامي داشت روز نهم دي، روز بصيرت در مورد احياء اين روز بزرگ و تاريخي گفت : در نهم دي ملت ما يك تفرقه افكني و انحراف از اصول انقلاب را كنار زدند.

امام جمعه ميبد با بيان اينكه كساني در انتخابات ۸۸ با ايجاد فتنه به آرای مردم پشت كردند افزود: رهبري معظم انقلاب يك تنه قد برافراشت و از آرای مردم دفاع كرد.

خطيب جمعه ميبد تصريح كرد : كساني كه در دام فتنه ها قرار گرفتند و فتنه ها را بر انگيختند بايد توجه مي كردند كه اصل انتخابات بايد مصون بماند و همه چيز بايد در مجاري قانون دنبال شود .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، قانون و انتخابات ، ولايت و رهبري را  پايه و محور اداره كشور خواند و افزود: مگر مي شود كشور را رها كرد برود تا به دام موج هاي فتنه و به هم ريختگي و آشوب كشيده شود.

امام جمعه ميبد ، ولايت و رهبري ، قانون و احترام به آرای مردم و صيانت از آرای انتخاباتي مردم را از پيام هاي مهم نهم دي برشمرد و افزود : ملت ما در نهم دي اين را فهميدند و اميدواريم روح بصيرت و بيداري همواره ادامه پيدا كند.

برای اولین بار طرح مدیریت مهاجرین در میبد شروع شده است

آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به اجرای طرح مدیریت مهاجرین در شهرستان افزود: از مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای تامین شهرستان اجرای طرح مدیریت مهاجرین بود که این طرح سه قسمت دارد: مرحله اول راه اندازی و تشکیل بانک اطلاعاتی است که با کمک آموزش و پرورش، اصناف، شبکه بهداشت و... در حال تکمیل هست.

وی مرحله دوم این طرح را تشکیل و راه اندازی دفتر سلامت کار عنوان کرد و افزود: اين دفتر وظيفه بررسي و اعلام نظر در رفت و آمدها و مهاجرت ها را دارد و بايد همه بخش خصوصي و صنعتي با اين دفتر همكاري كنند.

امام جمعه میبد مرحله سوم طرح مدیریت مهاجرین را این طور تشریح کرد: با همکاری پایگاه های بسیج، روحانیون و معتمدین محلات و مساجد می بایست از ورود مهاجرینی که فرهنگ شهرمان را عوض می کنند جلوگیری و به آنها تذکر داده شود.

آیت الله اعرافی هدف اصلي اين طرح را شناسايي و جلوگيري از اقليت ناباب دانست و تاکید کرد: فراموش نشود كه در ميان بومي ها هم گاها مشكلاتي در زمينه فساد و حجاب وجود دارد كه بايد معالجه شود .

خبرنگار : سیدمرتضی حسینی نسب

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


علی
یک موضوع را فراموش کردید از طریق دادگاه شهر هم میتوان به این مسئله رسیدگی کرد چرا که بعضی از مهاجرین زنهای خود را طعمه میکنند و بر علیه شهر وند های میبدی اقدام به طرح شکایت میکنند به نحوی که باند های ساماندهی شده ای هستند که از اقوام و دیگر مهاجرین نیز حتی به عنوان شاهد استفاده میکنند و متاسفانه هیچ کس توجهی ندارد چرا که تنها با هدف باج گیری صورت مگیرد و چه بسا افرادی هستند از ترس ابرو تن به خواسته های انها میدهند و بعضی از این مهاجرین در حال حاضر بعد از گذشت چند سال اقدام به خرید منزل و خودرو نیز نموده اند و تمام این هزینه ها از راه نامشروع بدست اوردند
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ ۲۱:۲۸