Skip to Content

به همت موسسه قرآن و عترت حضرت معصومه(س) میبد:

برای اولین بار در میبد؛ طرح حفظ کل قرآن کریم در یک‌ سال


زمان ثبت نام طرح حفظ کل قرآن کریم در یک سال تا پایان خردادماه تمدید شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به دارالقرآن کریم امامزاده سیدقنبر مراجعه نمایند.

شرایط ثبت نام:

۱) تسلط کامل بر روخوانی و روانخوانی قرآن کریم

۲) حداقل سن ۱۳ سال

۳) شرکت در دوره آزمایشی حفظ تابستان

مزایا:

۱) تسلط کامل بر حفظ قرآن کریم

۲) آشنایی با ترجمه و مفاهیم قرآن کریم

۳) تسلط بر تجوید سطح ۱

۴) اعطای مدرک لیسانس آموزش عالی ( پس از قبولی در آزمون حفظ کل قرآن کریم۹

۵) مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در رشته های مختلف علوم قرآنی

این طرح طی دو مرحله برگزار خواهد شد :
۱- دوره آزمایشی در تابستان
-در این دوره که از اول تیرماه شروع و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت حافظان عزیز حدود ۵ جزء از قرآن کریم را حفظ خواهند نمود.
-حافظان موظفند هر روز هفته بجز جمعه از ۷ صبح تا ۱۲ ظهر در کلاسهای معین (حفظ و مباحثه ، تفسیر و ترجمه، و تجوید)شرکت داشته باشند.
۲- دوره اصلی حفظ در طول سال
-در این دوره که از ابتدای مهر ماه شروع و تا اواخر مرداد ماه سال بعد ادامه خواهد داشت حافظان عزیز ۲۵ جزء قرآن کریم را حفظ خواهند نمود.
-کسانی که بطور کامل و منظم برنامه ها و تکالیف دوره آژمایشی را با موقیت گذرانده اند و نمره قبولی در آزمون پایان دوره آزمایشی را کسب نموده اند می توانند در دوره اصلی شرکت نمایند
-کسی که در دوره اصلی پذیرفته می شود باید به مدت یکسال از تحصیل و کار و یا شغلی که دارد مرخصی بگیرد و هر روز طبق دوره آزمایشی از ۷ صبح تا ۱۲ ظهر در کلاسها و برنامه های دوره شرکت داشته باشد.
-مهمترین ویژگی افراد شرکت کننده در این طرح نظم و برنامه ریزی به همراه همت و پشتکار است که ان شاء الله تا پایان دوره بتوانند کل قرآن کریم را حفظ نمایند.

photo_2016-05-31_18-38-30
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.