Skip to Content

فرماندارمیبد:

برای احیاء قنوات آبیاری نوین و خشک‌سالی نیاز به کمک دولت داریم


فرماندارمیبد در سفر یک‌روزه خود به تهران به همراه دکتر کمال دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دیدار و مسائل و مشکلات شهرستان میبد را مطرح کرد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح احیاء قنوات، آبیاری مکانیزه و خسارت‌های جبران‌ناپذیر خشک‌سالی سال‌های اخیر به دامداران بخش ندوشن را سه مشکل اساسی شهرستان میبد عنوان کرد.

فلاح بابیان اینکه بخش ندوشن قطب دامداری استان محسوب می‌شود که خشک‌سالی‌های اخیر خسارت سنگینی را به دامداران وارد کرده است گفت:85 هزار رأس دام در شهرستان میبد وجود دارد که بخش اعظم آن بزهای مقاوم به سخت‌ترین شرایط اقلیمی در بخش ندوشن پرورش داده می‌شوند که برای نجات آن‌ها نیاز به کمک دولت داریم.

فرماندارمیبد سیستم مکانیزه آبیاری نوین باغات و اراضی و کشاورزی شهرستان میبد را یکی دیگر از محورهای پی گیری خود در این سفر بیان کرد و افزود: ازآنجاکه شهرستان میبد از شهرهای کویری و با کمبود آب مواجه است به دنبال آبیاری نوین و مکانیزه اراضی شهرستان میبد هستیم که برای ایجاد زیرساخت‌های آن درمیبد، امیدواریم دولت در این زمینه هم کمک کند.

وی افزود: در حال حاضر 40 قنات زنده و فعال در شهرستان میبد وجود دارد که برای احیاء و حفظ این قنوات هم نیاز به کمک‌های دولت داریم.

حسین فلاح با اشاره به اینکه در این سفر آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی نسبت به حل این مشکلات قول مساعد دادند گفت: با پی گیری‌هایی که در هفته‌های آینده خواهد شد؛ شاهد آثار و برکات این سفر در سه بخش تأمین اعتبار احیاء قنوات، جبران خسارت خشک‌سالی دامداری بخش ندوشن و مکانیزه آبیاری نوین اراضی شهرستان میبد خواهیم بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.