Skip to Content

معاون فرماندارمیبد:

برای احداث پیست سوارکاری درمیبد 50 هکتار زمین پیش‌بینی‌شده است


معاون فرماندارمیبد در جلسه هماهنگی احداث پیست سوارکاری گفت: شهرستان میبد با بیش از هزار و 500 سر انواع نژادهای اسب ازجمله نژاد اصیل عرب ظرفیتی مناسب برای تبدیل‌شدن به قطب صنعت پاک پرورش اسب در استان است.

به گزارش میبد خبربه نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، سید محسن فلاح افزود: فعالیت 50 محل نگهداری و پرورش اسب درمیبد و برگزاری مسابقات زیبایی و اسب‌دوانی، به زیرساخت‌هایی نظیر پیست سوارکاری هم نیاز دارد.

فلاح بابیان اینکه برای احداث پیست سوارکاری در شهرستان میبد زمینی به مساحت 50 هکتار پیش‌بینی‌شده است گفت: این مجموعه که شامل پیست سوارکاری، باکس نگهداری اسب و کلینیک پزشکی است؛ با یک‌صد میلیارد ریال با مشارکت خیرین و علاقه‌مندان به ورزش سوارکاری در افق 5 سال آینده احداث می‌شود.
وی تصریح کرد: مسئولین اداره آب، برق، گاز و شهرداری باید در فراهم کردن زیرساخت‌های این مجموعه همکاری کنند.
معاون فرماندارمیبد خاطرنشان کرد: صنعت پرورش اسب امروز به‌عنوان یک صنعت پاک و اقتصاد سودآور و همچنین ورزش پرطرفدار و بانشاط در جهان موردتوجه است و باید از این ظرفیت‌ها در شهرستان استفاده کنیم.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.