Skip to Content

بازیکنان قدیمی‌ام اوکراینی‌ها را تایید کرده‌اند

برانکو: من خواستم بازیکنان اوکراینی به ایران بیایند


سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما دو بازیکن خوب اوکراینی جذب کردیم اما نمی‌دانم چرا این همه برای آنها حاشیه درست می‌کنند!

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس درباره جذب بازیکنان این تیم گفت: همانطور که قبلا گفتم من و کادر فنی از کلیه بازیکنان راضی هستیم و بازیکنانی با شخصیت در تیم داریم. بازیکنانم ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه هستند و در واقع آنها اهداف ما را در تمرینات و آینده تضمین می‌کنند و در همین دو بازی اخیر هم مشخص بود که در مسیر خوبی قرار داریم و طبیعی است که ما هم مثل سایر تیم‌ها در دنیا در شروع کار قرار داریم.

وی ادامه داد: مهدی طارمی برگشته و ماهینی هم در اردوی اوکراین با ما نبود و الان خودش را به تیم رسانده است و بعد از اردوی اوکراین دو بازیکن اوکراینی به ما اضافه شده‌اند. آنها بازیکنانی هستند که سابقه درخشانی در کارنامه دارند.

برانکو درباره روند جذب این دو بازیکن اوکراینی تصریح کرد: قبل از هر چیز باید بگویم که همه بازیکنان جذب شده با نظر من به تیم اضافه شدند و حرف آخر را من زدم. این بازیکنان را خوب می‌شناسم اما بین اینها بازیکنان جدیدی هم هستند که شاید آشنایی زیادی با آنها نداشتم و با توافق جمعی تصمیم گرفتیم که آنها به تیم اضافه شوند. مثل ابوالفضل درویشی‌وند که عضو تیم ملی جوانان است یا احسان الوان‌زاده یا صادق محرمی 20 ساله که سابقه زیادی در لیگ برتر دارد و یا حامد آقایی 18 ساله که اینها در پروسه کاری ما قرار می‌گیرند و طبیعی است که انتظار داریم خیلی زود خوشان را به 11 نفر اصلی تحمیل کنند.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: محسن ربیع‌خواه هم بازیکن با تجربه‌ای است اما من شخصا او را نمی‌شناختم اما اطلاعات زیادی از او جمع کردم و بهترین نمونه از کیفیت او این است که در دو بازی اخیر فیکس بازی کرده است. ساسان انصاری و آرام‌طبع هم نیاز ندارند بخواهم درباره‌شان زیاد حرف بزنم. از طرفی سیدجلال حسینی،‌ بیرانوند و وحید امیری هم عملکردشان مشخص است. همچنین ما گولج را جذب کردیم که در تیم سیدنی که قهرمان آسیا شده بازی کرده است و همینطور او گذرنامه استرالیایی دارد. از طرفی دو بازیکن اوکراینی آورده‌ایم که نمی دانم چرا حول و هوش آنها این همه حرف و سخن پیش آمده است.

ما از یک فرصتی که در اوکراین پیش آمده بود استفاده کردیم که البته ما از اتفاق خوبی که رخ نداد استفاده کردیم چراکه بین اوکراین و روسیه بحرانی به وجود آمد و ما از این فرصت استفاده کردیم و به خاطر موقعیت بدی که تیم متالیس داشت از آن استفاده کردیم. البته باید بگویم متالیس همیشه بین چند تیم اول اوکراین بود و می‌دانیم که بین شاختار و ایناموکیئف معملوا رقابت سنگینی وجود دارد. شاختار حتی یکبار قهرمان لیگ اروپا شده است. این بازیکنان در شاختار بازی کرده بودند و آن هم در زمانی که شاختار بهترین دورانش را سپری کرد.

برانکو در ادامه بیان داشت: آنجا دو بازیکن سابق من بازی می‌کردند که آنها هم نظر بسیار مثبتی روی این دو بازیکن داشتند. و آنها را تایید کردند. آنها نیاز به تمرین دارند چراکه 5 روز قبل از شروع لیگ به ایران آمدند و نیاز به زمان دارند تا خودشان را هماهنگ کنند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا درباره این دو بازیکن اینقدر حاشیه‌سازی به وجود آمده، افزود: اینها مسائل عجیبی است که مطرح می‌شود چون من خواستم این دو بازیکن به ایران بیایند. وقتی به تهران برگشتیم طاهری و معاون اقتصادی باشگاه ادامه کار را با نظر من انجام دادند و قرارداد بستند چون او به هر حال مدیر باشگاه است. من فکر می‌کنم ما کار خوبی انجام دادیم و دو بازیکن خیلی خوب گرفتیم! آن هم با حداقل قیمت.

وی درباره دیدار سوم پرسپولیس در لیگ برتر مقابل گسترش فولاد تبریز خاطرنشان کرد: طبیعی است که تیم‌ها وقتی لیگ را شروع می‌کنند در آمادگی کامل به سر نمی‌برند. آن چیزی که باید بگویم این است که از این دو بازی تیمم راضی هستم و حتی می‌توانم بگویم بالاتر از انتظار من ظاهر شدند چون هر تیم 4-5 هفته نیاز دارد تا به آمادگی کامل برسد و فقط یک بدشانسی ورزشی می‌تواند مشکل‌ساز شود یا اینکه به طور مثلا داور تمرکز نداشته باشد و این باعث شود که بازی را نبریم. الان با خوش‌بینی زیادی به تبریز می‌رویم و با گسترشی بازی داریم که سال قبل یک پدیده بود و امسال هم تیم بهتری دارند. آنها خسوس که بهترین دروازه‌بان فصل گذشته است را به خدمت گرفته‌اند و بابک حاتم،‌ شیمبا و ... به این تیم رفته‌اند. درویشی و خلعتبری هم بازیکنان خطرناکی برای هر تیمی به شمار می‌روند و ما بازی سختی دایرم اما هدف ما مشخص است و آن این است که هر بازی را برای برد به زمین می‌رویم. باید خودمان را تحمیل کنیم که همه بدانند ما مدعی قهرمانی هستیم.

برانکو درباره اینکه حضور بازیکنان هم‌طراز در یک پست آیا برای او شیرین است یا کارش را سخت خواهد کرد، افزود: این مسائل نگرانی شیرین است و قطعا باشگاهی در سطح پرسپولیس باید نیمکت خوبی داشته باشد تا بازیکنانی که تعویض می‌شوند یک تغییر مثبت در روند بازی ایجاد کنند. امسال هم ما حدود 50 بازی رسمی خواهیم داشت و همه فرصت بازی پیدا می‌کنند.

 

منبع: فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.