Skip to Content


بد حجابی ،سرطان اجتماعی


...لباس پرچم تن آدمی است ودر حقیقت،فرد با لباس خود به دیگران می فهماند که متعلق به کدام جامعه ،کدام فرهنگ ،کدام باور و کدام مذهب است پیش از آن که کلامی سخن گفته بگوید...

میبد خبر؛

حجاب و پوشش، شانی از شئون انسانی است که به اندازه تاریخ بشر و جغرافیای امروزین فرهنگ گسترش دارد و از دیدگاه های مختلفی از قبیل اخلاق ،اقتصاد،جامعه شناسی،مذهب،تاریخ و...میتواند مورد مطالعه قرار گیرد.از مجموع تحقیقاتی که در خصوص حجاب و پوشش صورت گرفته مشخص میشود حجاب حداقل سه نیاز ازآدمی را برطرف می سازد:

      الف)حفظ فیزیکی انسان از شرایط جوی

      ب)حفظ اخلاقی انسان از جهت حیاءو شرم

      ج)حفظ آراسنگی انسان ازجهت وقاروزیبایی

پس در یک کلام میتوان گفت:حجاب عامل حفظ عفت و زیبایی است.در جامعه نوع و کیفیت لباس زنان و مردان علاوه بر آنکه تابع شرابط افتصادی واجتماعی است تقریبا تابع جهان بینی و ارزشهای فرهنگی حاکم برآن جامعه  نیز هست.

لباس پرچم تن آدمی است ودر حقیقت،فرد با لباس خود به دیگران می فهماند که متعلق به کدام جامعه ،کدام فرهنگ ،کدام باور و کدام مذهب است پیش از آن که کلامی سخن گفته بگوید.

واقعیت آن است که فرهنگ امروزین غرب یا بهتر بگویم فرهنگ غرب بعد از رنسانس ،نگاهی کاملا مادی و دنیوی به بشر و انسان داشته و انسان امروزین غربی انسانی به دور از معنویت و افکار الهی بوده و عملا قیمت و ارزش او به اندازه فیزیک تن اوست.

از نگاه غرب،امروز برهنگی ارزش و پوشش ضد ارزش است.

امروز قیمت افراد به ظاهر آنها سنجیده می شود لذاآرایش ظاهربخشی از ارزش انسان غربی است.

امروز پوشش غربی برای افراد خانه دوم نیست بلکه پوست دوم است،بعنی لباس او باید چسبان،کوتاه،تنگ و در یک کلام آشکارکننده فیزیک تن او باشد.

آنچه امروز در جامعه دینی خود مشاهده می کنیم تابلوی بی رمق از این تفکر پوسیده است که در حال قوام گرفتن و پررنگ شدن است.

امروز بی حجابی و بد حجابی دو آفتی است که نسل جوان مارا تحریک و تهدید می کند چرا که این تهدید بر خاسته از نگرش های غلط و سهل انگارانه در حوزه فرهنگ و متا ثر از تبلیغات مسموم رسانه های مخفی و زیرزمینی است که روز به روز در حال افزایش است.

حمله همه جانبه غرب در عرصه فرهنگ و تارومار ارزشهای فرهنگی با ابزارهای نوین رسانه ای مانند اینترنت ،ماهواره ،شبکه های اجتماعی ....امری غیر قابل انکار و توجیه است.

متاسفانه در این کارو زار کثیف غربی،بیان نظرات مسموم و متعفن از سوی شخصیت های موجه سیاسی و فرهنگی داغ دیگری است که تحمل آن در جامعه اسلامی سخت تر می شود.اگر امروز نگاهی به اطراف خود در جامعه بیندازیم به راحتی میتوانیم رشد قارچ گونه این نگرش ها را ملاحظه کنیم .

دخترانی که با آرایش های تند و غلیظ و پوشش های سبک و خزنده،چهره معنوی شهر را مخدوش می کنند و پسرانی که با جولان نمایی و یارکشی از میان این چهرهای بزک کرده در رقابت با دوستان خود هستند.

در این آشفته بازار حیا و غیرت ، جای یک سوال خالی است و اینکه ما یا بهتر بگوئیم مسئولین ما چه کرده اند که امروز باید شاهد چنین صحنه هایی باشیم؟براستی اگر این سرطان اجتماعی به موقع درمان نگردد و این تومور سرطانی از جایگاه خود برداشته نشود باید منتظر چه روزی باشیم؟

اگر این سرطان در حالت خوش خیم درمان نشود آیا میتوان در وضعیت بد خیم آن را درمان کرد؟

نسخه شیمی درمانی ما در این تهدید اجتماعی چیست؟

متخصصان این سرطان اجتماعی چه کسانی هستند؟

نباشد و نیاید روزی که شاهد آن باشیم که جامعه اسلامی با این سرطان به حالت کوما برود و دیگر هرچه درمان میکنیم فایده ای نداشته باشد!

نیاید روزی که امنیت از دایره اخلاق و معنویت خارج شود!

نیاید روزی که غیرت از جامعه ما رخت بر بندد و بی غیرتان بر ما حاکم شوند!

نیاید روزی که قلب امام زمانمان از غیرت ما خون باشد!

نیاید روزی که شرمنده شهدا باشیم و در کلاس غیرتمندی مردود شویم!

یادمان باشد که عفت زنان حاصل غیرت مردان است!

یادمان باشد که غیرتمان را به ثمن نجس نفروشیم!

یادمان باشد که در بازار مکاره دنیا،بی حیایی پرسودترین کالاست که خریدار آن خود شیطان است!

به امید روزی که ............   

لطفا نظرات خود را در خصوص حضور زنان بد حجاب در خیابان، مغازه ها و فروشگاه ها و بیمارستان میبد عزیز مان بیان نمائید.
رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 3.4 stars out of 5.


یه لات میبدی
سلام.داداش دمت گرم.لا اقل یه غیرتی ازتون دیدیم.ایول داری.خدا کنه مرتب در این مورد متن بگزاری.هنوز کار میبد به جای باریک نکشیده.یه خورده مردم ومسولین همت کنند میشه جلوی بی غیرتی ها رو گرفت.یاحق
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۶ ۱۵:۳۸