Skip to Content


بحران صنعتی در چهارمین استان دریافت کننده تسهیلات رونق تولید


علی رغم آن که استان یزد رتبه چهارم پرداخت تسهیلات را دارد اما صنعت و تولید استان همچنان در گرداب مشکلات غرق است.

به گزارش میبد خبر،  استاندار یزد در حضور رئیس بانک مرکزی اعلام کرده است که یزد رتبه چهارم پرداخت تسهیلات مصوب کارگروه رفع موانع تولید را دارد.

 
 
این سخنان استاندار در حالی است که صنعت و اشتغال در استان یزد وضعیت بدی را می‌گذارند و این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست به طوری که درصد قابل توجهی از واحدهای تولیدی در استان به تعطیلی کشیده شده و بسیاری از واحدها نیز در کمتر از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.
 
رکود اقتصادی و شدت مشکلات به حدی است که کارخانجات و واحدهای تولیدی توان پرداخت دستمزد کارگران خود را نیز ندارند و همین موضوع سبب اعتصابات و اعتراضات گسترده کارگری در سطح استان شده است. 
 
اکثر واحدهای تولیدی در وضعیت اقتصادی به وجود آمده، دست به تعدیل نیرو و اخراج کارگران خود زده‌اند و متاسفانه، شرایط در استان صنعتی یزد به گونه‌ای است که نرخ بیکاری در این استان افزایش دو برابری را تجربه کرده است و تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز افزایش چشمگیری داشته است.
 
البته طبق ارقام و آماری که استاندار بیان کرده‌ است از مجموع یک هزار و 196 واحد تولیدی معرفی شده به بانک‌ها از سوی کارگروه رفع موانع تولید، تنها 196 واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند بنابراین در استان یزد فقط 14 درصد از واحدهای معرفی شده از تسهیلات رونق تولید بهره برده اند و رتبه چهارم ر ا از آن خود کرده است.
 
علی رغم آن که استان یزد رتبه چهارم پرداخت تسهیلات را دارد اما صنعت و تولید استان همچنان در گرداب مشکلات غرق است. چه عواملی را می توان در این وضعیت دخیل دانست آیا صعف در مدیریت استان را با چنین بحرانی مواجه کرده است یا ارایه تسهیلات به اندازه ای نبوده است که بتواند مشکلات صنایع را رفع کند و این تسهیلات به نام رونق تولید صرفاً بار تبلیغاتی را برای این دولت بر عهده داشته است.
 
 با وجود همه این گفته‌ها و شرایط اقتصادی موجود که بر هیچ کسی پوشیده نیست؛ استان یزد رتبه چهارم پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را دارد وقتی این وضعیت رتبه چهار کشوری باشد  استان‌های دیگر باید وضعیت اسف‌بار تری را داشته باشند.
 
انتهای پیام/ق
آوای اقتصادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.