Skip to Content

امام جمعه میبد:


امام جمعه میبد گفت: با وجود اینکه شاهد کاهش نرخ ارز بودیم ولی قیمت ها هنوز بالاست و شرایط برای قشر متوسط و پایین جامعه سخت است.

به گزارش میبدخبر، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر میبد با اشاره به هفته معلولان بیان داشت: برای پیشگیری از گسترش و افزایش معلولیت ها در جامعه همه وظیفه داریم.

وی افزود: باید برای رسیدگی به معلولان، توانمند سازی، اشتغال و توجه به نیازهای آنها تلاش کرد و در این راستا باید جامعه ارزش انسانی، کرامت و شخصیت آنها را پاس بدارد. 

امام جمعه میبد ضمن تقدیر از 10 موسسه ای که در شهرستان میبد در زمینه امداد رسانی به معلولین تلاش می کنند، ابراز داشت: مناسب سازی فضای رفت و آمد برای معلولین و سالمندان که یک سوم جمعیت را تشکیل می دهند امر بسیار مهمی است که مردم و مسئولین باید به آن توجه داشته باشند و در این زمینه مغازه داران از سد معبر که یک نقص بزرگ در فرهنگ یک شهر است جلوگیری کنند.

آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به ثبت جهانی زیلوی میبد اظهار داشت: مسئولین باید برای به ثمر رسیدین خوشه زیلو در میبد تلاش کرده و سعی کنند تا با احیا صنایع دستی و بویژه هنر صنعت زیلو بافی هم ایجاد اشتغال کرده و هم جلوی فراموشی این صنایع دستی که نمادی از دانش، هنر و ذوق جامعه است را بگیرند.

وی ادامه داد: ما در منطقه ای قرار داریم که دارای گیاهان دارویی ارزشمند هستیم و باید از این ظرفیت استفاده شده تا بتوان گیاهان دارویی را جایگزین داروهای شمیایی که مضرات دارند، کرد.

امام جمعه میبد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: با وجود اینکه شاهد کاهش نرخ ارز بودیم ولی قیمت ها هنوز بالاست و شرایط برای قشر متوسط و پایین جامعه سخت است. مسئولین باید درد مردم را درک کرده و با توجه به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال این مشکلات را حل کنند.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه در یمن علیه بشریت جنایت می شود، اذعان داشت: جنایتکاران عالم سعی دارند تا صدای رسای ملت ایران در دفاع از ملت های مظلوم عالم بویژه ملت های مظلوم یمن و بحرین خاموش شود ولی آنها بدانند که این ملت مقاوم با کمال قدرت مقابل این جنایت کاران خواهد ایستاد و آنها را نابود خواهد کرد. در این راستا برخی در کشور فکر نکنند که می توانند با این بی منطق ها و جباران عالم سازش کنند. مرگ بر آمریکا مرگ بر سیاستمداران، حکومت ظالم و ستمکار آمریکاست.

وی در پایان با بیان اینکه بسیج باید در عرصه خدمت به مردم و نجات کشور حضور پیداکند، خاطرنشان ساخت: مسئولان هم باید خودشان بسیجی، انقلابی و متعهد به مردم باشند و هم باید ساز و کاری فراهم کنند تا جوانان بسیجی در عرصه های مختلف حضور پیدا کرده و گره از کار کشور باز کنند ما امروز بیش از هر روز کشور به مدیران بسیجی نیازمند است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.