Skip to Content

گلایه های کشتی‌گیر ملی پوش میبدی

با وجود بی‌ تفاوتی مسئولین نمی توانم به کشتی ادامه دهم


كشتي‌گير ملي‌پوش ميبدي با انتقاد از بي‌ تفاوتی مسئولین به ورزش شهرستان ميبد به ويژه كشتي گفت: دچار بي‌انگيزگي در ورزش كشتي شده ام.

به گزارش میبد خبر، مصاحبه مطبوعاتی ملی پوش کشتی و مربی کشتی میبد با اصحاب رسانه شهرستان میبد در حوزه مقاومت بسیج ۳ روح الله برگزار شد.

در این نشست یوسف کارگر ملی پوش کشتی و وهب مرتضایی ، مربی کشتی شهرستان میبد حضور داشتند و به بیان مشکلات خود در زمینه کشتی پرداختند.

وهب مرتضایی دبير هيأت كشتي ومربی کشتی شهرستان میبد ضمن تشکر از برپایی این جلسه  بیان داشت: ورزش باستانی کشتی در میبد ناشناخته مانده و یادی از این ورزش نه در رسانه‌های محلی و نه در محافل ورزشی این شهرستان نمی‌شود.

وی افزود: وی با بیان اینکه بعد از 30 سال زحمت و تلاش شبانه‌روزی در مربیگری در سال جاری موفق به اعزام 16 کشتی‌گیر در رده‌های مختلف سنی به مسابقات استانی شدیم، عنوان کرد: از این تعداد 9 نفر در رده سنی نونهالان، سه نفر بزرگسالان و چهار نفر نوجوانان در این مسابقات شرکت و رتبه‌های خوبی نیز کسب کردند.

مرتضایی مشکل اصلی هیئت کشتی را اینگونه عنوان کرد: متأسفانه بزرگترین مشکل این هیأت و البته سایر هیأت‌های ورزشی میبد، کمبود منابع مالی است و گاهی ناچاریم برای اعزام تیم و هزینه‌های دیگر همچون بیمه و لباس از هزینه شخصی خود استفاده کنیم که این مایه تأسف است.میبد یک شهر صنعتی و دارای چندین شرکت کاشی است اما هیچ‌یک از این شرکت‌ها حاضر به حمایت نیستند.مسؤولان شهرستان و شورای شهر میبد و حتی وزارت ورزش و جوانان توجهی به شهرستان‌ها ندارند.

در ادامه جلسه یوسف کارگر ملی پوش کشتی در این رابطه اظهار داشت: از سن 12 سالگی این ورزش را آغاز کرده‌ام، بیان کرد: در مسابقات تهران از ناحیه کتف چپ دچار مصدومیت شدم که به علت مصدومیت دو سال از تشک کشتی دور بودم که البته تمام مخارج و هزینه‌های درمان را نیز خودم پرداخت کردم و هیچ توجهی از مسؤولان در این زمینه نشد.

قهرمان کشتی استان یزد ادامه داد: در صورتی که بخواهیم در زمینه کشتی به پیشرفت قابل توجهی دست پیدا کنیم و شهرستان میبد در این زمینه بدرخشد، لازم است که مسئولان بهای بیشتری به این رشته ورزشی و ورزشکاران آن بدهد، میبد از ظرفیت‌های بسیاری در زمینه کشتی برخوردار است ولی این ظرفیت‌ها متاسفانه مغفول مانده است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی برای مسابقات کشوری اعزام می‌شدم و با کشتی‌گیران مازندرانی، تهرانی و کرمانشاهی مقابله می‌کردم از حضور من از شهرستان میبد اظهار تعجب می‌کردند چون تاکنون نامی از کشتی میبد نشنیده بودند. 

کارگر در رابطه با بی تفاوتی مسئولین در این رابطه بیان داشت: من هرگز حاضر نیستم و نمی‌توانم با این شرایط و با وجود بی‌مهری مسؤولان به ابن ورزش ادامه دهم.

وی در پایان گفت: از مربی ام آقای وهب مرتضایی که الحق برای اعتلای ورزش کشتی میبد با جان و دل تلاش می کند سپاسگذارم و از وی کمال تشکر را دارم و در نهایت هم این را بگویم که بنده دوست دارم برای شهرم کشتی بگیرم و افتخار آفرینی کنم.

در پایان این نشست توسط حوزه مقاومت بسیج 3 روح‌ الله و جمعی از مردم با اهدای لوح از کارگر کشتی گیر ملی پوش میبدی و مرتضایی مربی کشتی شهرستان میبد تقدیر و تشکر بعمل آمد.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.