Skip to Content

مدیر اداره آبفای میبد:

با ساخت و بهره برداری از مخازن اختلاط آب انتقالی و آب چاه سختی آب در تمام نقاط میبد یکنواخت می شود


مدیر اداره آبفای میبد از ساخت و بهره برداری از مخازن اختلاط آب انتقالی و آب چاه به ظرفیت 20 هزار متر مکعب جهت یکنواخت کردن سختی آب در شهرستان میبد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، احمد بنا مدیر اداره آبفای میبد در رابطه با ساخت و بهره برداری از مخازن اختلاط آب انتقالی و آب چاه درمیبد بیان داشت: با توجه به اینکه مخازن اصلی شهر میبد که در مجاورت ایستگاه راه آهن با ظرفیت 30 هزار متر مکعب هست و در فاصله 30 کیلومتری شهر قراردارد و منابع آبهای زیر زمینی یعنی چاه ها در محدوده شهر میبد واقع شده اند و خط انتقالی هم برای انتقال آب چاه ها به مخازن وجود ندارد تا آب آنها با آب انتقالی از اصفهان که در این مخازن می باشد مخلوط شود باعث شده تا EC یا سختی آب در سطح شهرستان میبد متفاوت باشد یعنی شبکه هایی که به این چاه ها نزدیکترند میانگین EC بالاتری نسبت به دیگر نقاط داشته باشند.

وی افزود: با این توضیحات به این نتیجه رسیدیم که 2 راهکار برای این مشکل وجود دارد، راهکار اول ایجاد 30 کیلومتر خطوط انتقال آب از چاه ها به مخازن اصلی شهر جهت اختلاط آب انتقالی با آب چاه ها و برگشت آب و راهکار دیگر ساخت و بهره برداری از مخازنی در مجاورت شهر جهت مخلوط کردن آب ها بود که در روش دوم با جمع آوری مجموع آب چاهها از طریق 7 کیلومتر لوله گذاری و اختلاط با آب انتقالی با مخازن ساخته شده که در مجاورت مسیر خط انتقال آب اصلی قراردارد EC را در تمام نقاط شهر یکسان کنیم.

مدیر آبفای میبد به برنامه ریزی جهت اجرای این طرح اشاره و گفت: اجرای این طرح در بودجه پیش بینی شد و جلسه شورای اداری میبد که در محل فرمانداری بود با دکتر دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی موضوع مطرح شد و از طرف وی قول مساعد جهت هماهنگی برای اجرای این پروژه داد شد.

بنا ادامه داد: در سفری که مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان یزد به تهران داشتند نامه ای در این زمینه به دکتر دهقانی نوشتند و دکتر دهقانی دستور ساخت و بهره برداری از این مخازن را از وزارت نیرو گرفتند.

مدیر آبفای میبد در پایان اظهار داشت: همکنون در حال پیگیری طرح هستیم تا بودجه آن تامین شود و برای مناقصه اقدام کنیم تا این مخازن ساخته شود البته ساخت یکی از مخازن به ظرفیت 10هزار مترمکعب قطعی شده و پیشنهاد شده که این مخازن در کنار چاه شماره 5 میبد که در پشت ساختمانهای مسکن مهر قرار دارد و مسیر خط انتقال آب اصلی هم از آن مکان می گذرد قرار گیرد تا عمل اختلاط آبها صورت گرفته و مشکل عدم یکنواختی EC آب در شهر میبد مرتفع شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.