Skip to Content

آیت الله اعرافی:

بانک ها و ادارات آب ، برق ، گاز و دارایی صنایع را حمایت کنند/در آستانه بحران آب در استان هستیم


امام جمعه میبد با بیان اینکه طبعا خدمات ارائه شده را می ستاییم و مردم هم قدردان هستند ؛ رسما اعلام می کنم هر چند نجابت مردم باعث شده است کمتر به این مسئله دامن بزنند اما در آستانه بحران آب در استان هستیم .

به گزارش "میبدخبر"، به نقل از میبد آدینه: آیت الله اعرافی با بیان اینکه این از شگفتی های عالم است که امروز منافقین شناخته شده به ترور ، در دامن قدرت های مدعی حقوق بشر زندگی می کنند ، منافقین را سوگلی های غرب خواند و تصریح کرد : این یکی از مفتضح ترین پرونده های دولت های استکباری است.

امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت ، به مقوله تروریسم از سوی مستکبران عالم پرداخت و گفت : کشور ما شاهد ۱۷ هزار شهید موج تروری بود که منافقین و گروهک های وابسته به  غرب به وجود آوردند.

 
آیت الله اعرافی با بیان اینکه این از شگفتی های عالم است که امروز منافقین شناخته شده به ترور ، در دامن قدرت های مدعی حقوق بشر زندگی می کنند ، منافقین را سوگلی های غرب خواند و تصریح کرد : این یکی از مفتضح ترین پرونده های دولت های استکباری است که جریان مطرود ملت که در جنگ با دشمنان این ملت هم پیمان بودند و در کوچه و خیابان مردم عادی و طبقات و شخصیت های بزرگ را مورد ظلم و جنایت قرار دادند ؛ سوگلی های غرب اند.
 
خطیب جمعه میبد گفت : همین امروز منافقین برای اینکه از عراق به آلبانی و یا هر کشور دیگر منتقل شوند با هواپیمای مورد حمایت امریکا و غربی ها منتقل می شوند.
 
وی با بیان اینکه منافقین در فرانسه و کشورهای اروپایی با کمال آزادی زندگی می کنند و این از پرونده های بسیار تاریک غرب است افزود : اینها کسانی بودند که در دفاع مقدس دوشادوش صدام بعنوان ستون پنجم حرکت می کردند و در کوچه و برزن بی هدف مثل داعشی های امروز مردم را به مسلسل می بستند.
 
امام جمعه میبد با اشاره به نشست های منافقین در فرانسه با حاکمان حقیر آل سعود برای ناامن کردن ایران اسلامی گفت : به همین خاطر باید آنهایی که فکر می کنند به این قلدرهای عالم تکیه و اعتماد کرد گفت : نباید به پیمان امریکایی ها که این خونخواران و تروریست های با پرونده شفاف را مورد حمایت قرار دادند دل بست چرا که اینها تا قدرت و عظمت و شکوه ملت را نبینند هیچ وقت کوتاه نمی آیند.
 
دشمنان انقلاب اسلامی ره به جایی نخواهند برد
 
آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه دشمنان نظام و انقلاب ره به جایی نخواهند برد گفت : آخرین پرونده ای که دشمنان انقلاب اسلامی دنبال می کنند این است که زنجیره ای از تکفیری ها ، منافقین و واماندگان از ملت و جریان انقلاب ، تروریست های سابقه دار و پول های آل سعود و حکام منطقه را با پشتیبانی امریکا و اسرائیل برای ناامن کردن ایران اسلامی درست کنند .
 
نقشه جدید دشمنان در منطقه ناامن کردن ایران است
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به شکست پی در پی آل سعود در پرونده های یمن ، بحرین ، سوریه و عراق در منطقه گفت : سعودی ها در پرونده بحرین مرتکب جنایت عظیمی شدند اما خیلی پیش نرفتند ، در پرونده یمن ماه هاست که بمب بر سر مردم یمن می ریزند اما به نتیجه ای نرسیدند ؛ در پرونده سوریه با وجود هزینه های سنگین سرشان به سنگ خورد و به فضل الهی شکست خواهند.
 
خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد : در عراق با وجود اشغال نیمی از عراق از سوی مزدوران خود ، به تلاش بسیج مردمی عراق ، مردم جان برکف و پشتیبانی مستشاری ایران به درخواست دولت عراق ، هر روز حلقه بر آنها تنگ تر می شود.
 
ملت ایران هرگز در مقابل دشمنان کوتاه نخواهند آمد
 
مدیر حوزه های علمیه کشور ، این حرکت جدید آل سعود و دشمنان ایران را برخاسته از زنجیره ای از شکست های آنها در منطقه دانست و گفت : امروز هم بدانند این ملت نماز جمعه برو ، روز قدس و ۲۲ بهمنی و انتخابات های باشکوه و پیرو فرمان رهبری و شهید داده ، هرگز در مقابل دشمنان کودتاه نخواهد آمد و به فضل الهی این توطئه آنها هم با همت نیروهای امنیتی و حضور مردم نقش برآب خواهد شد .
 
تلاش دولت در راستای پیشرفت کشور قابل تقدیر است
 
رئیس جامعه المصطفی العالمیه در بخش دیگر از بیانات خود به خدمات دولت و مسئولین ادارات در سطح کشور ، استان و شهرستان پرداخت و گفت : هر چند اداره کشور با وجود تنگناها و سختی ها سنگین و دشوار است و پاره ای انتقاد وارد است : اما تلاش کارکنان ، کارمندان و مسئولان و دولتمردان برای پیشرفت کشور قابل تقدیر است .
 
دولت و مجلس برنامه ششم را جبران کننده ضعف های قبلی ببینند
 
امام جمعه میبد با تاکید بر توجه مسئولین به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دولتمردان گفت : انتظار مردم این است که نقطه های کلیدی و راهبردی که این نگهبان انقلاب و رصدگر جریانات نظام و کشور جمع بندی می کند و در هفته دولت تذکر و توصیه می کنند از سوی دولتمردان در سطوح مختلف مورد توجه قرار بگیرد.
 
آیت الله اعرافی گفت : هم دولت و هم مجلس باید برنامه ششم را درست ، جامع و حلقه مکمل کارهای قبلی و جبران کننده ضعف های قبلی ببینند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود : باید در همه سطوح ارکان اقتصادمان را بر پایه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان ، درونزا ببنیم که در طوفان های بین المللی و منطقه ای و سختی های پیش رو آسیب نبینیم .
 
هیچ چیزی غیر از پیشرفت علمی قدرت ما را در جهان تثبیت نمی کند
 
خطیب جمعه میبد با بیان اینکه هیچ چیزی بیش از پیشرفت علمی و فناوری قدرت ما را در جهان تثبیت نمی کند تصریح کرد : قدرت علمی کشور در بخش هایی که پیش رفتیم قابل وصف نیست و دانشگاه ها ، حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و نهادهای مسئول در علم و فرهنگ ما در آستانه سال تحصیلی جدید باید بیش از گذشته به این مقوله اهتمام داشته باشند.
 
دولت پایه های ارزشی و انقلابی را بیشتر مورد عنایت قرار دهد
 
امام جمعه میبد با اشاره به نگرانی مقام معظم رهبری در مقوله فرهنگ و بیان ولنگاری فرهنگی گفت : انتظار می رود در سال پیش رو و در آخرین سال دولت دستگاه های فرهنگی جدی تر مسائل فرهنگی را دنبال کنند و پایه های ارزشی و انقلابی را بیشتر مورد عنایت قرار دهند.
 
جبهه انقلاب و مقاومت در دنیا سرافراز است
 
خطیب جمعه میبد در محور پنجم بیانات خود بر تقویت سیاست خارجی کشور اشاره داشت و گفت : در سیاست خارجی هم ما باید با اقتدار در مقابل دشمنان و زیاده خواهان بایستیم و جبهه انقلاب اسلامی و مقاومت که در دنیا جبهه ای سرافراز است را بعنوان نقاط مهم در سیاست خارجی خود قرار دهیم .
 
مسئولین در هفته دولت برای ارائه خدمات بهتر بازنگری داشته باشند
 
رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه و شهرستان میبد هم گفت : در سطح استان و شهرستان میبد مسئولین کارهای خوبی انجام دادند که قابل ستایش است اما انتظار این است ؛ کارکنان ، مسئولان دستگاهای قضایی و نظامی منطقه هر سال در هفته دولت بازنگری برای ارائه خدمت های بهتر و بیشتر انجام دهند.
 
در آستانه بحران آب در استان هستیم
 
امام جمعه میبد با بیان اینکه طبعا خدمات ارائه شده را می ستاییم و مردم هم قدردان هستند ؛ رسما اعلام می کنم هر چند نجابت مردم باعث شده است کمتر به این مسئله دامن بزنند اما در آستانه بحران آب در استان هستیم .
 
خطیب جمعه میبد با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد و تاکید بر رفع نگرانی های آب گفت : تاکیدات رهبری در سفر به استان یزد همچنان به یاد همه ماست و اگر ظرف چند سال آینده پروژهای جدید وارد میدان نشود بحران آب جدی است.
 
۹۰ درصد آب به خاطر عملی نبودن کشاورزی هدر می رود
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اصلاح نظام آبیاری و کشاورزی استان را دومین مقوله استان عنوان کرد و افزود : تقریبا ۹۰ درصد آب به خاطر علمی نبودن کشاورزی هدر می رود که امیدواریم طرح تکمیل فاضلاب استان ، نظام آبیاری ، کشاورزی و دامداری هم در دستور کار جدی قرار بگیرد.
 
بانک ها و ادارات آب ، برق ، گاز و دارایی صنایع را حمایت کنند
 
وی مشکل رکود صنایع را یکی دیگر از محور بیانات خود قرار داد و گفت : ده ها کارخانه در آستانه بحران و ده ها واحد دیگر هم نیمه تمام هستند که بانک ها در این زمینه مسئولیت خطیری دارند و امیدواریم با ارائه تسهیلات بانک ها و گشایش هایی که ایجاد می شود این مشکلات هم رفع شود .
 
آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه حوزه صنعت و معدن نیازمند حمایت بیشتری است افزود : امیدواریم مسئولان در شرایط جدید توانایی رفع مشکلات پیدا کند و ادارات برق ، آب و گاز و دارایی هم با حمایت از صنایع آنها را  از بحران و ورشکستگی نجات دهند .
 
مدیر حوزه های علمیه کشور بر توجه ویژه به طرح های نیمه تمام در حوزه بهداشت ، ورزش ، دانشگاه و آموزش و پرورش هم تاکید کرد و گفت : این طرح ها و مناطق روستایی و بخش های شهرستان هم باید در اعتبارات آینده مورد عنایت قرار بگیرد .و نسل جوان ، اشتغال و ازدواج و مسکن انها باید در اولویت کاری مسئولین باشد.
 
هیچ خلافی در مقوله میراث فرهنگی را قبول نداریم
 
امام جمعه میبد با اشاره به مقوله میراث فرهنگی و محیط زیست هم گفت : در این دو مساله هیچ خلاف و تخطی را قبول نداریم و از دستگاههای استانی و کشوری انتظار داریم به کمک مردم بیایند.
 
هر چیزی که معیارهای انقلاب را مخدوش کند قابل قبول نیست
 
آیت الله اعرافی با تاکید بر رعایت خط قرمزهای مسائل فرهنگی هم گفت : هر چه که ارزشهای انقلاب معیارهای ارزشی جامعه و سلامت فکری و فرهنگی جامعه را مخدوش کند قابل قبول نیست و باید مسئولین برای رعایت حقوق مردم این ارزشها را رعایت کنند .
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آستانه شروع سال تحصیلی دانشگاهها و حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت : مسئولین باید شروع خوبی را در سال تحصیلی جدید رقم بزنند .
 
خطیب جمعه میبد با اشاره به درخشش دانش آموزان شهرستان میبد در کنکور امسال هم گفت : درخشش دانش آموزان ما در سال جاری در کنکور و احراز رتبه های خوب و افزایش کمی و کیفی در رتبه های دانش آموزان مایه مسرت است .رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.