Skip to Contentگزارش بانک مرکزی در گزارشی با رتبه‌بندی هزینه کرد مردم استان‌های مختلف کشور درزمینهٔ تفریح به ادعاها در خصوص افسرده بودن مردم استان یزد خط بطلان کشید.

به گزارش میبد خبر، چند سالی است که برخی از افراد مرتبط با برخی از جریان‌های سیاسی و فکری خاص باهدف دنبال کردن منافع خود بر طبل افسرده بودن مردم استان یزد می‌کوبند.

مدعیان افسرده بودن یزدی‌ها در طول این سال‌ها به این بهانه خواستار تغییر در ساختار فرهنگی این استان شده‌اند. حمله به خیمه‌های عزاداری اباعبدالله (ع) و مجالس غم اهل‌بیت (ع) که در عنوان حسینیه ایران بودن یزد نقش مهمی را ایفا کرده است موردتوجه این جریانات بوده است و آن‌ها سعی در ارتباط دادن این موضوع با افسردگی مردم داشتند.

مدعیان افسردگی مردم استان یزد با این تفکر سعی در ترویج نوع خاصی از فرهنگ در استان یزد داشتند که نحله‌های مهم آن را می‌توان در فرهنگ منحط غربی سراغ رفت. در همین راستا برخی افراد تلاش کردند تا با برگزاری برخی مجالس و محفل‌های خاص در راستای به حاشیه راندن فرهنگ مذهبی و سنتی مردم دارالعباده گام بردارند.

در این سال‌ها بودند افرادی که به بهانه افسردگی و کمبود شادی مردم، زمینه‌ساز برگزاری کنسرت‌های متعدد و بعضاً ساختارشکن در استان یزد شدند تا بتوانند از قبل این مراسمات با جذب جوانان زمینه را برای نیل به اهداف سیاسی فراهم کنند.

در راستای مقابله با این ادعاهای واهی تاکنون کارشناسان و اندیشمندان متعددی با ادله علمی به نفی ادعای افسردگی مردم استان یزد پرداختند؛ اما اخیراً گزارشی از بانک مرکزی منتشرشده است که مهر تائید دیگری بر واهی بودن ادعاها مبنی بر افسرده بودن مردم استان یزد است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی استان یزد رتبه سوم بالاترین سهم هزینه تفریح و امور فرهنگی از سبد هزینه زندگی در سال ۱۳۹۶ در مناطق شهری ایران را به خود اختصاص داده است.

این گزارش حکایت می‌کند که هر خانوار یزدی به‌طور متوسط ماهیانه حدود ۹۶ هزار تومان برای تفریح و امور فرهنگی در سال ۱۳۹۶ هزینه کرده است.

سهم بالای هزینه مردم استان یزد درزمینهٔ تفریح و جایگاه سوم آن در کشور خود گواه این مدعاست که مردم استان یزد بیش از مردم بیشتر استان‌های کشور به تفریح و شادی و هزینه کردن در این زمینه اهتمام دارند که خود مهر باطلی بر ادعای افسرده بودن مردم این استان است.

با این اوصاف به نظر می‌رسد برخی از جریان‌های سیاسی و فکری باهدف جذب جوانان و ضربه زدن به فرهنگ سنتی و دینی مردم دارالعباده دست به انتشار این‌گونه مسائل می‌زنند؛ چراکه فرهنگ دینی و سنتی مردم را سدی محکم در برابر اهداف و خواسته‌های سیاسی خود می‌بینند.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.