Skip to Content

کارشناس مامایی علوم پزشکی یزد:

بانک شیر مادر در یزد راه‌اندازی می‌شود


کارشناس مامایی علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه تدوام شیردهی برای کودکان محروم از شیرمادر،‌گفت: در آینده‌ای نزدیک بانک شیر مادر در یزد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میبد خبر، فاطمه قاسمی با بیان این‌که راه‌اندازی بانک شیر مادر یکی از اقدامات در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی است،‌ اظهار کرد: برای داشتن جامعه‌ای سالم باید نوزادانی سالم داشته باشیم و این امر مستلزم تغذیه سالم برای کودکان است که در راس آن شیر مادران قرار دارد .

وی با بیان این‌که‌ بعضی از نوزادان توان استفاده از شیر مادر خود را ندارند و متاسفانه از این موهبت الهی محروم می‌شوند، افزود: در آینده‌ای نزدیک با اقداماتی که در دستور کار داریم نوزادانی که به هر دلیلی امکان استفاده از شیرمادر را ندارند و نارس هستند از تغذیه با شیر مادر بهره‌مند می‌شوند .

کارشناس مامایی علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه مدت نگهداری شیر مادر در هوای اتاق،‌ یخچال و یا فریزر را متفاوت دانست و بیان کرد:‌ زمان نگهداری شیر مادر در یخچال‌های صنعتی بانک شیر حداکثر تا شش ماه تعیین شده است.

قاسمی انجام آزمایشات لازم برای اطمینان از سلامت شیرمادر را یکی از ویژگی‌های بانک شیر عنوان کرد و گفت:‌ در آزمایش‌های انجام شده تمام مشکلات شیر اهدایی نظیر ناخالصی مشخص می‌شود.

وی با بیان این‌که محدودیتی برای اهدای شیر به بانک شیر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هر مادری که علاوه بر نیاز روزانه شیر کودک خود، شیر مازاد داشته باشد می‌تواند آن را به بانک شیر اهدا کند.

این کارشناس مامایی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از راه‌اندازی بانک شیر در یزد این استان جزو 10 استان برخوردار در حوزه بانک شیر کشور قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.