Skip to Content

به منظور پرکردن اوقات فراغت بانوان روستایی؛


باغ ويژه بانوان به منظور پرکردن اوقات فراغت اين قشر در روستاي مهرآباد راه اندازی و احداث می شود.

به گزارش میبد خبر، عملیات احداث این باغ در زمینی به به مساحت پنج هزار مترمربع به منظور پر کردن اوقات فراغت بانوان همزمان با میلاد دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) در روستای مهرآباد میبد اجرایی شده و مراسم کلنگ زنی آن انجام می شود.

اين باغ با نام «باغ نرگس» شامل مجموعه‌ای از کوشک مرکزی، ساختمان ویژه مراسم‌ها، فضای سبز با درختان میوه است كه در ساخت آن توجه ویژه‌اي به موضوع مدیرت آب شده است به طوری که تمام آبیاری این مجموعه با استفاده از شیوه‌هاي نوین آبیاری انجام مي‌شود و اکثر گیاهان این مجموعه ازگیاهان کم‌ آبخواه و دارویی است.

باغ مذكور با توجه به اقلیم منطقه و احساس نیاز به ایجاد چنين فضایی جهت پرکردن اوقات فراغت به ويژه برای بانوان ایجاد شده تا اوقات فراغت خود را در فضایی بانشاط سپری کنند.

هزینه ساخت این باغ از محل بودجه دهیاری‌ها تامين شده و در فاز اول این مجموعه برخی از درختان غرس و حصارکشی باغ تکمیل خواهدشد و در فازهای  بعدی نيز مجموعه کشوک و ساختمان مراسم‌ها تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.