Skip to Content

گزارش تصویری 1


این مراسم که هرساله با حضور باشکوه مردم استان در میبد برپا می شود از عظمت و شکوه خاصی برخوردار است به طوری که جمعیت مثال زدنی در این مراسم شرکت می کنند.

به گزارش خبرنگار میبدخبر: مراسم نخل برداری روز اول محرم در حیسنیه بزرگ فیروزآباد برگزار شد.

این مراسم که هرساله با حضور باشکوه مردم استان در میبد برپا می شود از عظمت و شکوه خاصی برخوردار است به طوری که جمعیت مثال زدنی در این مراسم شرکت می کنند.

نخل در حسینیه چهارده معصوم فیروزآباد آذین بندی می شود و با عزاداری و سینه زنی از آن مکان به حرکت در می آید. کاروان عزادار پس از عبور از کوچه پس کوچه های فیروزآباد وارد حسینیه بزرگ فیروزآباد می شوند. عزاداری، سینه زنی و ذکر مصیبت در این مکان تا قبل از اذان ادامه پیدا می کند.

گفتنی است در طول مسیر عاشقان ابا عبدالله الحسین از عزاداران پذیرایی می کنند. در هر نقطه ای از مسیر نیز دود اسپند است که در فضا می پیچد و نقل و نباتی که از پشت بام ها بر سر نخل ریخته می شود.

خبرنگار: الیاس دهقانی فیروزآبادی

رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


abolfazl
اقای دهقانی این نقل متعلق به محله فیروزاباد هست و منحصر به هیئت اوالفضلی و حسینی نمی باشد خواهشا با اطلاعات کافی اقدام به تهیه خبر نمایید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۷ ۱۷:۵۴
علي
از حسينيه چهارده معصوم فيروزآباد حركت و پس از عبور از كوچه هاي فيروزآباد به حسينيه بزرگ ميرسد ....
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۵ ۱۴:۵۳
جواد آسیابان
سلام متن خبر فکر کنم اشتباه باشه این نقل از حسینیه چهارده معصوم ع فیروزآباد و عصر روز اول محرم حرکت کرده و به حسینیه بزرگ فیروز آباد می آید با تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۸/۵ ۱۳:۵۶

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.