Skip to Content

امروز؛

بازدید از موزه‌های استان یزد رایگان است


به ‌مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی، بازدید از موزه‌های استان یزد در روز پنجشنبه 28 اردیبهشت، رایگان است.

به گزارش میبد خبر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در این خصوص گفت: مردم می توانند روز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه به صورت رایگان از موزه ها و اماکن تاریخی تحت پوشش و اختیار این اداره کل بازدید کنند.

فاطمه دانش یزدی افزود: این اقدام با هدف ترغیب و تشویق مردم به بازدید از موزه ها اتخاذ شده و امیدواریم برنامه های هفته میراث فرهنگی انگیزه بخش هموطنان برای انس و آشنایی بیشتر با آثار ارزشمند تاریخی و صیانت از آن باشد.

دانش یزدی روز جهانی موزه را فرصتی بسیار عالی برای ملاقات فعّالان حرفه‌ای در زمینه موزه‌ها با عموم مردم علاقه‌مند به این حوزه اعلام کرد و گفت: موزه مکان گردآوری، نگهداری، مطالعه، بررسی و به نمایش گذاشتن نعمت‌های فرهنگی یا طبیعی به منظور آموزش، پژوهش و ارزش دادن به این مجموعه‌ها و لذت بردن از آنها است.

گفتنی است: کمیته بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) در سال 1977 روز 18 ماه می میلادی برابر با 28 اردیبهشت ماه را روز جهانی موزه‌ها نامگذاری کرد. 

 لازم به ذکر است: 28 اردیبهشت ماه روز جهانی موزه می باشد و از 25 تا 31 اردیبهشت ماه هفته میراث فرهنگی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.