Skip to Content

گزارش تصویری؛


همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها»، آیین سنتی «سمنوپزان» با حضور دسته‎های عزاداری و هیئات مذهبی در شهیدیه میبد برگزار شد.

به گزارش میبدخبر، همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها»، آیین سنتی «سمنوپزان» توسط هیئت محبین حضرت زهرا(س) اصفهان و به یاد زنده یاد مرتضی کارگر زاده همراه با مراسم روضه خوانی و عزاداری در شهیدیه میبد برگزار شد.

سمنوپزان یکی از سنت‌های آئینی مردم ایران است که سال‌ها قدمت دارد و در این مراسم در کنار پختن سمنو، روضه و عزاداری نیز انجام می‌شود. نذر پخت سمنو ویژه و یادگار حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها» است و نقل است شیرینی سمنو از شیرینی شیره جوانه گندم نبوده و بلکه از اثر انگشت آن حضرت می‎باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.