Skip to Contentآیین تکریم از سالمندان میبدی باحضور جمعی از کودکان مهدها، دانش آموزان و فرزندانشان در امامزاده میرشمس الحق(ع) برگزار شد.

دکتر مهدی حفیظی در این آیین در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، با اشاره به اینکه احترام به سالمندان از اصلی‌ترين مؤلفه‌های اخلاقی در اسلام است، بیان داشت: سالمندان از مهمترين موهبت‌های الهی در خانواده هستند كه بايد احترام و عزت آنان بين افراد خانواده بيش از پيش باشد. توجه به اين قشر از جامعه و رفع نيازهای آنان نشاط، شادابی و سرزندگی را بين آنان ايجاد می‌كند و آنان را از انزوا و تنهايی دور می‌كند. سالمندان يكی از حساس‌ترين افراد بين خانواده‌ها هستند كه والدين بايد فرهنگ احترام و تكريم به اين افراد را به فرزندان خود آموزش دهند.

وی افزود: سالمندان برای زندگی و پويايی همانند ديگر اقشار جامعه بايد از امكانات لازم برخوردار باشند كه در اين راستا بايد با بهره‌گيری از امكانات نظام سلامت، در پرورش قوای جسمی و روانی سالمندان بيش از پيش تلاش كنيم و اين افراد را چون گنجينه‌ای مهم بين افراد جامعه توصيف و بر تكريم آنان تأكيد فراوان كرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد با بیان اینکه احترام به سالمند در دين مبين اسلام نوعی عبادت محسوب می‌شود، اظهار داشت: سالمندان منشأ آثار خير و بركات فراوان در جامعه هستند و جوانان بايد همواره قدردان زحمات اين عزيزان بوده و با نهايت عطوفت و مهربانی با آنان رفتار كنند. 

وی در پایان تصریح داشت: علاوه بر رعايت حقوق معنوی سالمندان، جامعه وظيفه دارد در صورتی‌كه خانواده توان تأمين حقوق مادی ايشان را نداشت، حقوق مادی ايشان را فراهم كند.

در انتهای مراسم کودکان میبدی با اهدای شاخه گل از سالمندان خانواده تجلیل کردند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.