Skip to Content

در آستانه سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم صورت گرفت؛


در آستانه سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم با حضور فرمانده سپاه میبد از اساتید نمونه دانشکده های فنی شهرستان تجلیل شد.

به گزارش میبد خبر، در آستانه سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت روز معلم پیش از ظهر امروز فرمانده و نمایندگی ولی فقیه در سپاه میبد به همراه مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشکده های فنی دختران و پسران و مسئول بسیج اساتید با حضور در کلاس درس اساتید نمونه این دانشکده ها از ایشان تقدیر کردند.

حجت الاسلام زارعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میبد در این مراسم و در جمع دانشجویان با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فرزانه شهید آیت الله مرتضی مطهری در سخنانی ضمن تشریح ابعاد شخصیت این معلم انسان ساز به تبیین جایگاه شغل معلمی در جامعه و نقش تعلیم و تربیت اساتید در دانشگاه ها پرداخت.

وی با بیان اینکه نقش ارزشمند شهید مطهری در ترویج فرهنگ اصیل اسلامی بسیار مهم و حائز اهمیت است، گفت: استاد مطهری نمونه کامل و راستین یک معلم انسان ساز وموفق است.

حجت الاسلام زارعی با اشاره به اینکه برای به کمال رسیدن انسان دو بال علم و ایمان لازم است، ادامه داد: معلم با داشتن صفات حسنه‌ای چون توکل به خدا، اخلاص، پشتکار، تواضع، روحیه ایثار و گذشت الگویی مناسب برای دانشجویان است.

وی یکی از رسالت های بزرگ اساتید دانشگاه را رساندن دانشجویان و دانش پژوهان به بلوغ معنوی و فکری دانست و گفت: ماهیت روح انسان اندیشدن است ،معلمی که ما را آموزش می دهد ما را زنده می کنند و معلم بر انسان حق حیات دارد.

حجت الاسلام زارعی به تشریح جایگاه ارزشمند علمی معلم در فکر و اندیشه دانشجویان پرداخت و تصریح کرد: تواضع و فروتنی یک استاد موجب رشد و بالندگی و تکامل علمی دانشجویان می شود. در تمام امور باید مبنای کار برای رضای خدا باشد، حسن فعلی و فاعلی را در رضای خدا باید با هم دنبال کنیم، کسی که هر دو حُسن را با هم داشته باشد می‌تواند در راه رسیدن به رضای خدا مسیر را سریعتر بپیماید.

در پایان مراسم با اهدای گل و هدایایی از اساتید دانشکده های فنی دختران و پسران میبد تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.