Skip to Content

آیت الله اعرافی خطیب جمعه میبد:

این ملت از سلاح برای دفاع خودش کوتاه نمی آید،موشکهای ما باید امنیت ما را تضمین کند/ کور خواندید، غلط خواندید و اگر کسی در کشور ما این حرف را ترویج کند کار اشتباه می کند و این یا جهالت است یا خیانت/ از مسئولین تقاضا داریم که در حواشی بی ربط قرار نگیرند/ مردم و بخصوص مسئولین باید این خطوط قرمز را رعایت کنند


امام جمعه میبد بیان داشت: سعی کنید خودتان را در این حواشی نیندازید و اینقدر این شهر کار دارد که نباید بیخودی حاشیه های بیجا درست کنید و احیانا از خطوط عبور کنید

به گزارش "میبدخبر"، آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان داشت: باهمت بلند شما مردم، با خون پاک شهیدان شما و با ایثار ایثارگران شما و با حضور بسیار چشمگیر شما ملت در تمام صحنه ها، امروز به برکت این مقاومت و ایستادگی، امروز انقلاب اسلامی در منطقه و جهان یک قدرت و یک پایگاه مبارزه با استکبار و الهام بخش یک الگوی چشمگیر است.

رییس جامعه المصطفی افزود: امروز جمهوری اسلامی از مرزهای خود عبور کرده و پیروان زیادی را در پیرامون خود گرد آورده است و جریانهای اسلامی و انقلابی در منطقه و جهان اسلام در برابر حرکتهای انحرافی و استکباری شکل گرفته است.

خطیب جمعه میبد با اشاره به اینکه سهامدار بین الملل نظام اسلامی شهدا و ایثارگران و پیشگامان انقلاب هستند و این نظام با همه مخالفتهایی که در برابر اوست درحال پیشرفت است، بیان داشت: امروز در سوریه هزاران تروریسم با رنگ و لعاب اسلام از اروپا و آمریکا و آسیا و کشورهای گوناگون با تحریک اسراییل و آمریکا جمع شده اند تا جلوی درخشش انقلاب اسلامی را بگیرند و این جبهه مقاومت را زمین بزنند و اسراییل را امن بکنند و مرزهای ایران را نا امن بکنند و دولت را در عراق زمین گیر کنند اما هیچکدام از خوابهای پریشان آنها تعبیر نشد و به فضل خدا نخواهد شد.

وی افزود: ملت ایران در کشورهای اسلامی دیگر حضور فیزیکی چندانی ندارد اما فکر و آرمان شما آنجاست و مقاومت رهبری عظیم الشان شما و ایستادگی بی نظیر ایشان است که دنیا را مغلوب کرد.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: امروز هم ملت ما با صدای بلند اعلام می کند که اهل فکر، منطق و تدبیر هستیم اما این معنایش این نیست که در برار ستمگران عالم کوتاه بیاییم، ما مسیر مقاومت را به فضل خدا ادامه خواهیم داد.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه این انقلاب اسلامی انقلابی است که اولا بر اندیشه و منطق و یک گفتمان الهی و نورانی مبتنی است و قطعا اساس آن یک فکر و ایده است و این اندیشه و منطق، معنوی، عقلانی، منطقی، مردم سالار و انقلابی است، افزود: در درون همین منطق استوار، مقاومت مشروع و ایستادگی در برابر ظلم و ستم است و براساس این روح نظام اسلامی ما با ابزار خودمان هم باید اقتدار علمی داشته باشیم و هم اقتدار فرهنگی و هم اقتدار روحی و معنوی و هم اقتدار تسلیحاتی؛ ما همه اینها را باید داشته باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: این سخن را هرکس بگوید و منطق هرکس باشد، ما آنرا سخن ناروا و ناصحیحی می دانیم چراکه منطق نظام اسلامی منطق عقل و تئوریهای راهگشا برای بشر است و همین منطق می گوید که باید مجهز به آخرین دستاوردهای علمی و پیشرفتهای تسلیحاتی باشیم، اینها را اگر کسی جدا بکند قطعا این راه و این فکر غلط است. این را رهبری اعلام کردند و عقل هم همین را می گوید.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه این روزها رسانه های خارجی سخنان رهبر را تحریف می کنند، افزود: قدرت ما قدرت فکر و منطق و علم و قرآن و دانش است ولی همین علم و دانش می گوید اگر شما مسلح به ابزارهای قوی نباشید مگر در این جنگل آدم می توانید خود را نجات بدهید؟

وی اظهار داشت: غرب دائم دبه در می آورد در عمل به مفاد برجام و ملت ما هوشمندانه آنرا دنبال می کند و مسئولین باید با دقت آنرا دنبال کنند. شما کور خواندید، غلط خواندید و اگر کسی در کشور ما این حرف را ترویج کند کار اشتباه می کند و این یا جهالت است یا خیانت.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشت :این ملت از سلاح برای دفاع خودش کوتاه نمی آید، موشکهای ما باید امنیت ما را تضمین کند، ما در منطقه ای هستیم که اگر توان دفاع نداشته باشیم، شما با همین نوکرهایتان چه بر سر ما می آورید و اگر کسی در داخل کشور این را بگوید این یک اشتباه بسیار استراتژیکی و مهم است.

خطیب جمعه میبد ادامه داد: خارجیها بدانند دانشگاه ما سپاه ما ارتش ما ملت ما با حفظ  مواضع اصولی و انقلابی در تسلیحات دفاعی و صنعت موشکی خود هرگز کوتاه نخواهد آمد.

وی افزود: فکر نکنید در یک مذاکره و گفتگو اگر تشخیص دادید که وارد بشوید، آن زمینه را که تا هرجایی میخواهید وارد شوید و بخواهید قدرت دفاعی ما را بگیرید چراکه امنیت ما و آینده ما با قدرت موشکی و سلاحهای پیشرفته ما گره خورده است.

وی اذعان داشت: هیچ کس در منطقه بیشتر از ما اهل عقل و منطق و مذاکره نبوده است.

آیت الله اعرافی در ادامه با بیان اینکه از مسئولین تقاضا داریم که در حواشی بی ربط قرار نگیرند تصریح کرد: خطوط قرمز نظام و اصول اساسی انقلاب اسلامی، قانون و ولایت فقیه، اینها اصول اساسی ما است و مردم و بخصوص مسئولین باید این خطوط را رعایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه سعی کنید خودتان را در این حواشی نیندازید و اینقدر این شهر کار دارد که نباید بیخودی حاشیه های بیجا درست کنید و احیانا از خطوط عبور کنید عنوان کرد: من تقاضا می کنم و توصیه می کنم و درخواست مردم هم اینست که ما دوازده محور مهم و چهل پنجاه تا کار اساسی داریم که آنها وظایف اصلی ما است و شما این نصیحت را توجه کنید و خودتان را از حواشی دور کنید و به کار اصلیتان بپردازید و مردم ما با قاطعانه می خواهند که ان شاالله این خطوط اصلی رعایت شود و همه بدنبال این باشیم که کار شهر و منطقه را به فضل الهی پیش ببریم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.