Skip to Content

یحیی زاده در گفتگو با تابناک:


سید جلال یحیی‌زاده، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت:اگر با من بود می گفتم که فوتبال را باید دو سه سال تعطیل کرد.

به گزارش میبد خبر یحیی‌زاده افزود: فوتبالی که تنها اسم فوتبال را یدک می کشد و از ابتدایی‌ترین خصوصیات حرفه‌ای برخوردار نیست و از اخلاق و منش ورزشی در آن خبری نیست، تعطیل شود بهتر است، اما این ورزش طرفداران زیادی دارد که برای آنان فوتبال تنها یک بازی و سرگرمی نیست و وقتی می‌بینند تیم محبوبشان می‌بازد و نتیجه نمی‌گیرد به هم می ریزند و نشاطی برایشان باقی نمی‌ماند. در بسیاری مواقع با تصمیمات بهتر و برنامه‌ریزی مناسب و داشتن علم و استفاده از کارشناسان بسیاری از این معضلات برطرف خواهد شد. وی ادامه داد:تاثیر شکست های ورزشی بر روحیه و اعتماد مردم در فوتبال به شکل عمیق و عجیبی وسیع است و شاید در ورزش های دیگر اینگونه نباشد. این به دلیل این نیست که فوتبال را جدا از سایر ورزش ها بدانیم و جایگاه برتری برای آن قائل باشیم. یحیی زاده در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهارداشت:هرگاه و هر کجا که علم نباشد، کارشناسی غلبه نداشته باشد و افراد مسلط و کارشناس و صاحب درد حاکم نباشند، بهترین راهی که می‌تواند مردم را از این مطلب دور کند، حاشیه سازی است و بهترین وسیله برای حاشیه سازی ورود به مسائل غیر مرتبط و سیاسی کاری است. این موضوع چیزی نیست که خاص ورزش باشد و در همه موضوعات وقتی کسی در جایی مسئولیتی به عهده بگیرد ولی در آن زمینه تجربه ای نداشته باشد به دنبال آن خواهد بود که با حاشیه سازی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند. وی ادامه داد: ممکن است این کار برنامه‌ریزی شده نباشد، اما بطور منطقی این وضعیت اتفاق خواهد افتاد. برخی مواقع مدیری می‌تواند اذهان عمومی را به سمتی خاص هدایت کند برای آنکه فشار را از خود بردارد و مردم ضعف وی را متوجه نشوند، اما گاهی نیز بطور ناخودآگاه زمانی که مدیر و مسئولی کاری را بلد نیست، شرایط به این سمت خواهد رفت. در ورزش نیز این وضعیت کم و بیش وجود داشته و با تغییر ساختار نیز اتفاق خاصی نیافتاده و درد ورزش علاج نشده است. یحیی زاده گفت:پس از انقلاب تنها دو نفر تحصیل کرده تربیت بدنی در مقطع دکترا وجود داشت اما الان صدها دکتر در رشته تربیت بدنی داریم و تعداد دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس تربیت بدنی به هزاران نفر می رسد، ولی از نظر به کار گیری افراد دارای معلومات ورزشی با اوایل انقلاب تفاوتی نکرده‌ایم و همچنان افراد تحصیل کرده و کسانی که حرفی برای گفتن دارند، میدانی برایشان باز نشده و بسیاری از آسیب‌ها به همین دلیل بوده است. یحیی زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت:وقتی افرادی بدون قاعده و با رانت سیاسی به مسئولیتی در باشگاه‌ها می‌رسند، با ناکامی در عرصه‌های ورزشی هواداران دلسوز و مشتاق را از همه چیز متنفر می کنند و طرفداران سرخورده می شوند. آیا کسانی که اینگونه افراد را مسئول می‌کنند، نمی‌دانند و نمی‌توانند پیش‌بینی چنین وقایعی را کنند. اگر نمی‌توانند، مشخص می شود که صلاحیت ندارند و اگر می‌دانند که بدتر!رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.