Skip to Content

خطیب جمعه میبد:


خطیب جمعه میبد گفت: آینده روشن پیش روی جبهه مقاومت است. امریکایی‌ها با اهرم فشار و تهدید قصد گرفتن قدرت دفاعی ایران داشتند، اما ملت ایران با گذراندن سختی‌ها به سمت ارامش نسبی در حال حرکت است‌.

به گزارش میبد خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمود کارگر در نمازجمعه این هفته شهر میبد ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، اقامه‌ی نماز را فرصتی برشمرد که خدا به بندگان خود عطا کرده است تا میان خالق و مخلوق ارتباط برقرار شود.

وی در ادامه پرداخت زکات را رابطه خلق خدا با یکدیگر جهت ایجاد توازن در جامعه جهت رفع مشکلات مستضعفین عنوان کرد.

خطیب جمعه میبد همچنین انجام فریضه روزه را فرصتی برای ایجاد رابطه انسان با خویشتن دانست که در انسان خودکنترلی و مبارزه با نفس جهت رشد انسان شکل بگیرد.

وی حج را رابطه بین مسلمین با یکدیگر برشمرد که انسان‌ها با رنگ و نژاد مختلف از سراسر جهان گردهم می‌آیند تا خدای واحد را ستایش کنند.

رییس حوزه‌های علمیه خواهران در استان یزد در ادامه با گرامی‌داشت روز شهادت حضرت امام محمد باقر(علیه‌السلام) شهادت آن حضرت را به شیعیان و ارادتمندان آن امام تسلیت گفت و اظهار داشت: کسی جز خدا و پیامبر(ص) و امامان معصوم(علیهم‌السلام) مقام ایشان را درک نکرده است.

کارگر افزود: پیامبر اسلام فرمودند نام امام محمد باقر(علیه‌السلام) حدود ۲۶۰۰ سال قبل از اسلام در تورات آمده است، زیرا رفتارشناسی بخشی از عالمان یهود در تحریف و کتمان دین حقیقی و اختلال حق و باطل و همچنین نقش امام باقر(علیه‌السلام) در تمایز حق و باطل از یکدیگر در زمان بنی امیه و مقابله با جریانات انحرافی بوده است.

وی با اشاره به ایام ذی‌الحجه، فضیلت این ایام را یادآور شد و بیان کرد: موالید و اعیاد بزرگی در این ماه وجود دارد و دهه‌ای در طول سال به عظمت این دهه نیست.

خطیب جمعه میبد، عید غدیر خم را دارای اهمیت فراوان دانست و تصریح کرد: مساله غدیر باید با نشست‌ها، کتب و بازآفرینی متون دینی به جهانیان معرفی شود‌.

کارگر در این بخش از سخنان خود، نمازگزاران جمعه را به درک روز عرفه و اعیاد این ماه توصیه کرد.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه‌ی خطبه‌ها، تجلی حزب‌الله را بعنوان یک نیروی تاثیرگذار در منطقه یاد کرد و افزود: اینده روشن پیش روی جبهه مقاومت است. امریکایی‌ها با اهرم فشار و تهدید قصد گرفتن قدرت دفاعی ایران داشتند، اما ملت ایران با گذراندن سختی‌ها به سمت ارامش نسبی در حال حرکت است‌.

وی بیان داشت: برجام آب و نانی برای ملت ما نداشت اما الان با اتکای به جوانان خودمان شاهد اتفاقات خوبی در کشور هستیم بطوری‌که در زمانی که ما در تحریم بودیم، به صادرکننده بنزین تبدیل شده‌ایم.

رییس حوزه‌های علمیه خواهران در استان یزد اظهار کرد: در گزارشی که از سوی بانک جهانی منتشر شده است، فعالیت اقتصادی در ایران طی سالهای اینده افزایش می‌یابد و اقتصاد ایران در استانه پیشرفت قرار دارد.

وی، حذف چهرصفر از پول ملی را با تجربه‌ای که کشورهای غربی داشتند، خواستار توجه مسوولان به مزایا و دوری از مضرات این طرح شد.

کارگر در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار، موفقیت همه آنها در رسالت کاری خود آرزو کرد.

انتهای پیام/

نارین خبر
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.