ایستگاه مجهز و پیشرفته سنجش و اندازه گیری آلاینده های هوا در میبد نصب و راه اندازی شد+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentایستگاه مجهز و پیشرفته سنجش و اندازه گیری پارمترهای آلاینده هوا و محیط زیست در شهرستان میبد نصب و راه اندازی شد.

مهدی ملکوتی کارشناس پایش محیط زیست میبد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر ضمن اعلام این خبر بیان داشت: با توجه به صنعتی بودن شهرستان میبد و بررسی میزان آلاینده های موجود در محیط زیست و هوا این ایستگاه که مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای روز دنیا مب اشد با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال که از محل سفر ریاست جمهوری به یزد تامین شده بود خریداری و بصورت موقت در دهیاری روستای حجت آباد که از روستاهای نزدیک به شهرک صنعتی میبد می باشد نصب شد.

وی افزود: این ایستگاه مجهز به دستگاه سنجش پارامترهای آلاینده هوا نظیر سنجش پارامترهای گازی ازن، دی اکسید گوگرد، منو اکسید کربن و دی اکسید نیتروژن و ذرات معلق در هوا که قطری کمتر از 10 میکرون و 2/5 میکرون را دارند، می باشد که داده های اندازه گیری شده توسط این دستگاه به صورت لحظه ای از طریق اینترنت قابل دسترسی است.

کارشناس پایش محیط زیست میبد با اشاره به اینکه این ذرات معلق در هوا برای سلامتی مضر هستند، اذعان داشت: ذرات pm2.5 چون به بخشهای عمیقتری نفوذ می کند و هم ناشی از مواد سمی تری  مثل فلزات سنگین و یا ترکیبات آلی سرطانزا هستند، خطرات بسیار بیشتری دارند.

وی هدف از راه اندازی این ایستگاه را پایش آلاینده های هوا و تعیین وضعیت کیفی هوای میبد برشمرد.

ملکوتی در ادامه درباره شاخص های کیفیت هوا بیان داشت: شاخص صف تا 50 نشان دهنده هوای پاک، 50 تا 100 هوای سالم، 100 تا 150 هوای ناسالم برای گروههای حساس ماندد کودکان و سالمندان، 150 تا 200 هوای ناسالم برای همه جامعه، 200 تا 300 هوای بسیار ناسالم و بالاتر از 300 به منزله خطرناک تلقی می شود.

وی با اشاره به طوفان دیروز در شهرستان میبد اظهار داشت: در ساعات 11 الی 13 عصر با توجه به شدت طوفان غلظت گرد و غبار 12 برابر حد مجاز شد و شاخص کیفیت در مرز بسیار ناسالم قرار گرفت.

ملکوتی در پایان خاطر نشان ساخت: به منظور تعیین و تشخیص وضعیت اضطراری درمواقع بحرانی آلودگی هوا، باید میزان پارامترهای آلاینده هوا به صورت مستمر ودائمی در طول 24 ساعت شبانه روز سنجش و اندازه گیری شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.