Skip to Contentاین روزها تصویر کودکی ۵ _ ۶ ساله میبدی را در فضای مجازی می‌بینیم که به قدر توان خود با یک فلاکس چای و یک قندان و تعدادی استکان، ایستگاه صلواتی ساده و بی‌ریا برپا کرده است تا اینگونه ارادت خویش به ساحت مقدس امام حسین(ع) را نمایش دهد.

به گزارش میبد خبر، با آغاز ماه محرم و ماه عزای بر سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)، شور و هیجانی خاص در قلب‌ پاک‌طینتان عالم نسبت به پاسداشت مقام امام حسین(ع) و اصحاب ایشان ایجاد می‌شود. این شور و هیجان نسبت به ساحت مقدس اباعبدالله نه تنها طی سال‌های متمادی تاریخ اسلامی رو به افول نرفت بلکه شاهدیم هر سال بر خیل عظیم مشتاقان اباعبدالله در سراسر جهان افزوده می‌شود. این از آن روست که امام حسین(ع) نه متعلق به تاریخ 1400 ساله گذشته تاریخ اسلام بلکه متعلق به تمام زمان‌ها و مکان‌هاست و نور ایشان نه تنها در بستر تاریخ جریان دارد بلکه مرزهای جغرافیایی را در نوردیده و اکنون در مراسم اربعین حسینی شاهدیم پاک‌طینتان عالم از هر دین و آیینی را جذب نور خویش کرده است.

همچنین مکتب امام حسین(ع) به همگان آموخت، سعی در این آستان مقدس حد و مرزی ندارد؛ فقیر و غنی و  نیز کوچک و بزرگ  با هر بضاعتی، می‌تواند خدمت خود را ابراز کند. برپایی ایستگاه‌های صلواتی از جمله این خدمات است. این اقدام هرچند در ظاهر ساده است، اما در عین حال جلوه‌گر نور ارزشمند حسینی در قلب‌های افراد است. 

این روزها تصویر کودکی 5 _ 6 ساله میبدی را در فضای مجازی منتشر می‌شود که به قدر توان خود با یک فلاکس چای و یک قندان و تعدادی استکان و با یک چهارپایه کوچک، یک ایستگاه صلواتی ساده و بی‌ریا برپا کرده است تا اینگونه ارادت خویش به ساحت مقدس امام حسین(ع) را نمایش دهد. چه بسا همین اعمال به ظاهر ساده بیشتر مقبول درگاه الهی قرار گیرد چراکه برخاسته از دل‌های صاف و بی‌ریای یک کودک است و این را به راحتی می‌توان از چشمان معصومانه وی فهمید. کودکی که به طور قطع بدون هیچ توقع مادی یا معنوی قدمی در مسیر خدمت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) برداشته است. جلوه این مدل از رفتارها را در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی به وفور می‌بینیم. اربعینی که به همگان درس ایثار و از خودگذشتگی آموخت. لذا این کودک، پیشاپیش پیام‌آور اربعین حسینی است.

 و یا در سوی دیگر کشور، تعدادی از نوجوانان را می‌بینیم که با همین شور و شوق با یک فلاکس چای و تعدادی استکان و یک قندان و با یک چهارپایه، اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی کرده‌اند تا از مردم و از عزاداران امام حسین(ع) استقبال کنند.

همچنین در هر سوی کشور عزیزمان در ایام محرم شاهد این مدل از ابراز ارادت‌ها از سوی کودکان و نوجوانان هستیم.

تسنیمرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.