Skip to Content

گزارش لحظه به لحظه- جالم ملت‌های 2015

ایران دو - بحرین صفر ؛ تیم ملی کشورمان جام را با پیروزی آغاز کرد


تیم ملی کشورمان جام شانزدهم را با پیروزی آغاز کرد. ملی‌پوشان کشورمان با دو گل حاج‌صفی و شجاعی در نخستین بازی در شهر ملبورن از سد تیم بحرین گذشتند تا اولین سه امتیاز جام را به حساب خود واریز کنند. ایران در بازی دوم خود روز پنجشنبه به مصاف قطر می‌رود.
تیم ملی کشورمان جام شانزدهم را با پیروز آغاز کرد. شاگردان کارلوس کی‌روش که در نخستین بازی خود در این جام بحرین را پیش‌ روی خود می‌دیدند با یک بازی روان و منطقی و با دو گل از سد حریف خود گذشتند تا با خیالی آسوده به بازی دو خود برابر قطر بیندیشند.
 
به گزارش تابناک، تیم ملی کشورمان در شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا در گروه C این رقابت‌ها با سه تیم عربی بحرین، قطر و امارات متحده عربی هم‌گروه است و در اولین دیدار خود به راحتی از سد بحرین گذشت. احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی دو گل ایران را به ثمر رساندند. پیش از این بازی هم امارات با نتیجه 4-1 از سد قطر گذشته بود تا به لطف تفاضل گل بالاتر از ایران در این گروه قرار گیرد. ایران در دومین بازی خود روز پنجشنبه به مصاف قطر می‌رود.
 
برای دیدن جدول این گروه اینجا را کلیک کنید.
 
 
 
 
ترکیب ایران:
علیرضا حقیقی، احسان حاج‌صفی، مهرداد پولادی، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی، جواد نکونام، مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان، وریا غفوری، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد
 
سرمربی: کارلوس کی‌روش
 
ترکیب بحرین:
سید جعفر، محمد حسین، عبدالله عمر، فوزی عیش، ولید الهیام، حسین علی بابا، سید ضیا، عبدالوهاب علی، اسماعیل عبداللطیف، جیس اوکوونوان، سامی الحسینی
 
سرمربی: مرجان عید
 
گزارش بازی:
 
00:00  با سوت بنجامین ویلیامز استرالیایی بازیکنان سفیدپوش تیم ملی کشورمان بازی را آغاز کردند.
 
04:00  اولین حرکت تیم ملی را قوچان‌نژاد از سمت چپ انجام داد اما ضربه سرکش او به کنار دروازه به اوت رفت.
 
06:00  اولین موقعیت بحرینی‌ها توسط اسماعیل عبدالطیف ایجاد می‌شود. اما شوت فنی او از پشت محوطه جریمه توسط حقیقی به راحتی جمع شد.

10:00  ده دقیقه ابتدایی بازی با رقابت پایاپای دو تیم و شکل گرفتن موقعیت‌های نصفه و نیمه روی دروازه‌ها همراه بود.

17:00  حرکت خوب اشکان دژاگه از سمت راست با خطای بازیکن بحرین همراه شد تا یک ضربه کاشته در موقعیت مناسبی نصیب تیم کشورمان شود که ارسال دژاگه نتیجه‌ای نداشت.

20:00  مسعود شجاعی با یک حرکت تکنیکی پشت محوطه جریمه چند بازیکن بحرین را به هم ریخت و با یک پاس خوب دژاگه را در موقعیت تک به تک قرار داد اما اشکان نتوانست از این فرصت به خوبی استفاده کند. این بهترین موقعیت ایران تا اینجای بازی بود.

21:00 احسان حاج صفی اولین گل ایران را به ثمر می‌رساند اما داور اعلام افساید می‌کند و حاج‌صفی را هم با کارت زرد جریمه می‌‎کند.

30:00  دومین گل آفساید ایران را مهرداد پولادی دفاع چپ جلوکشیده تیم ملی کشورمان به ثمر رساند و البته از سوی داور هم مردود اعلام شد.

32:00  حرکت خوب ووریا غفوری با ارسال زیبای او از سمت راست همراه بود اما توپ با بدشانسی از بالای سر گوچی عبور کرد تا مهاجم نوک ما در محوطه جریمه نتواند صاحب موقعیت شود.

38:00  اشکان دژاگه با یک حرکت خوب ایران را در سمت چپ محوطه جریمه بحرین صاحب یک ضربه کاشته کرد.

39:00  جواد نکونام با بی‌دقتی توپ را از بالای دروازه بحرین به بیرون فرستاد تا یکی از موقعیت‌های خوب کشورمان از دست برود.

44:00  ارسال خوب شجاعی از سمت چپ و روی یک ضربه کاشته در محوطه جریمه و در موقعیتی مناسب به سیدجلال حسینی رسید اما مدافع جلوکشیده تیم ملی مثل یک مدافع واقعی توپ را به‌جای اینکه راهی دروازه بحرین کند دفع کرد.

45:00+01  در آخرین ثانیه‌های بازی احسان جاج‌صفی روی یک توپ برگشتی به زیبایی و با پای غیرتخصصی‌اش دروازه بحرین را گشود تا ایران با پیروزی به رختکن برود. ارسال کرنر تیموریان با خروج نامناسب دروازه‌بان بحرین همرابود و پشت محوطه جریمه توپ روی پای راست حاج‌صفی جفت و جور شد تا در قعر دروازه بحرین جای بگیرد.

 
 
 
 

نیمه دوم
 
46:00 رضا قوچان نژاد در موقعیت خوبی قرار گرفت اما کمک داور دوم این صحنه را آفساید اعلام کرد. 

47:00 تیم ایران صاحب یک کرنر شد که دژاگه روی دروازه تیم بحرین فرستاد اما در نهایت این توپ برای تیم کشورمان حاصلی نداشت.
 
58:00  بالاخره بحرینی‌ها صاحب موقعیت شدند. جیس اوکوونوان بازیکن نیجریه‌الاصل بحرینی‌ها از پشت محوطه جریمه با یک شوت روی پای زیبا دروازه ایران را تهدید کرد اما حقیقی در یکی از معدود واکنش‌هایش عالی عمل کرد و توپ را دفع کرد.
 
59:00  قوچان‌‌نژاد بار دیگر با یک فرار زیبا صاحب موقعیت شد اما بار دیگر در تله آفساید گرفتار شد.
 
63:00  همکاری خوب بازیکنان تیم ملی کشورمان بار دیگر ایران را صاحب موقعیت کرد اما قوچان‌نژاد این‌بار هم در تله افساید گرفتار شد.
 
67:00  خطای آندرانیک تیموریان روی بازیکن بحرینی، آن‌ها را پشت محوطه جریمه ما صاحب یک ضربه کاشته خطرناک می‌کند.
 
67:00  ضربه کاشته بحرینی‌ها توسط حقیقی به راحتی جمع می‌شود اما در ادامه برخورد او با بازیکن بحرینی برای دقایقی منجر به مشاجره لفظی میان بازیکنان دو تیم می‌شود.
 
71:00  گل دوم برای ایران. بار دیگر یک کرنر از آندرانیک تیموریان و یک گل دیگر برای ایران. ارسال اندرانیک تیموریان با ضربه شجاعی در گوشه دروازه بحرین جای گرفت تا ایران صاحب دومین گل این بازی شود.
 
74:00  سماجت مسعود شجاعی در موقعیتی ایده‌آل ایران را پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته کرد.
 
74:00  ضربه کاشته را اشکان دژاگه با فاصله از دروازه بحرین راهی اوت کرد.
 
75:00  اولین تعویض برای تیم ملی ایران. رضا قوچان‌نژاد جای خود را در ترکیب ایران به سردار آزمون می‌دهد.

80:00  مسعود شجاعی زننده دومین گل تیم ملی کشورمان جای خود را در ترکیب تیم ملی به علیرضاجهانبخش می‌دهد.
 
86:0 بحرینی‌ها در این دقایق چند حمله را روی دروازه ایران طراحی کردند که یکی از ان‌ها ضربه مولود بازیکن این تیم بود که با واکنش علیرضاحقیقی راهی کرنر می‌شود.
 
89:00  سروش رفیعی سومین تعویضی تیم ملی کشورمان بود. او جای اشکان دژاگه را در ترکیب تیم ملی گرفت.
 
90:00  داور بازی چهار دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم درنظر گرفت. در این دقایق بحرینی‌ها سراپا حمله هستند و تیم کشورمان در نیمه زمین خودی حضور دارد ولی با کنترل بازی با پیروزی زمین را ترک کردند.
 
 
پیش‌بازی:
 
تیم ملی کشورمان در اولین بازی خود در جام ملت‌های آسیا به مصاف بحرین می‌رود. یکی از سه حریف خاورمیانه‌ای و عرب تیم ملی کشورمان در جام ملت‌های شانزدهم. نکته جالب ماجرا اما اینجاست که استارت تیم ملی در جام ملت‌ها از شهری زده خواهد شد که ایرانی‌ها با ان خاطرات فراوانی دارند. از ملبورن شهری که هفده سال پیش ما از دروازه‌های آن به جام‌جهانی رفتیم و خاطره‌انگیز ترین بازی فوتبال‌مان را در آن به نمایش گذاشتیم.
 
به گزارش تابناک، ایران با هزار و یک مشکل جام ملت‌ها را آغاز می‌کند. تیمی که آماده سازی و تدارک مناسبی برای جام ملت‌ها نداشته و از منظر آماده سازی بی تردید از بقیه رقبا حتی بحرین رقیب نیز عقب‌تر است. با این شرایط تنها نقطه مثبت تیم ملی را باید در تعدد ستاره‌های بزرگ و کوچک در ترکیب تیم ملی و البته تجربه بالای آنها دانست. در مقابل بحرین اگرچه دوران آماده سازی بیش و کم خوبی را پشت سر گذاشته اما پیش از جام ملت‌ها درگیر تنش‌های عجیبی بوده که در نهایت به تعویض مربی این تیم در آستانه این رقابت‌ها منجر شد تا سرخ‌ها در آستانه جام با تغییرات روبرو شوند. 
 
کفه ترازو در آمار بازی‌های رودررو کاملا به سود ایران است. ایران و بحرین تاکنون 15 دیدار برابر هم قرار گرفته‌اند که در این بازی‌‌ها 7 برد برای ایران و 4 برد برای بحرین به ثبت رسیده و 4 بازی باقیمانده نیز با تساوی به پایان رسیده است. در این بازی‌ها ایران 30 گل به حریف زده و تنها 12 گل از بحرین پذیرفته است. جالب اینکه نصف پیروزی‌های بحرین در بازی‌های دوستانه رقم خورده است. دو تیم فقط یک بار در جام ملت‌ها به دیدار هم رفته‌اند که مربوط است به بازی رده‌بندی سال 2004 و پیروزی تیم ملی. مهم‌ترین خاطره از رویارویی با بحرین هم شکست 3 - یک سال 2001 است که اجازه نداد تیم ملی راهی جام جهانی 2002 شود و به همین دلیل یکی از منفورترین رقبای تیم ملی در نزد مردم به حساب می‌آید. علی دایی با 4 گل بهترین گلزن تیم ملی به بحرین است و بعد از او یک مدافع 3 گله به نام هادی عقیلی قرار دارد. از ترکیب فعلی تیم ملی، سیدجلال حسینی، کریم انصاری‌فرد و آندرانیک تیموریان سابقه زدن گل به بحرین را دارند.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.