Skip to Content

نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی خواستار شد


نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی راه اندازی بازارچه عرضه محصولات کشاورزی،دامی و فروشگاه ملی گوشت و تخم بلدرچین در میبد را خواستار شد.

سید جلال یحیی زاده گفت: شهرستان میبد قطب تولید گوشت و تخم بلدرچین است و با راه اندازی فروشگاه ملی عرضه گوشت و تخم بلدرچین درمیبد می توانیم شاهد رونق این محصول باشیم .   وی نقش تعاون روستایی را در عرضه مستقیم تولیدات کشاورزی بی بدیل دانست و افزود:حضور دلالان و واسطه ها بیشترین آسیب را به کشاورزان و تولید کنندگان وارد کرده است.   یحیی زاده کار اصلی تعاونی روستایی را خرید و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و حذف واسطه ها دانست و افزود:عرضه مستقم محصولات کشاورزی هم به سود تولید کننده و هم مصرف کننده است و تعاونی روستایی باید این زمینه را در شهرستان فراهم کند .   نماینده مردم تفت و میبد گفت: ارتقاء تعاون روستایی میبد به اداره تعاون روستایی به لحاظ ظرفیت، پتانسیل و جمعیت حق مسلم شهرستان میبد است و اداره کل باید در دریافت مجوز این اداره تلاش کند .   یحیی زاده نابسامانی تعاونی دامداران شهرستان میبد را سوء مدیریت در گذشته دانست و افزود:در شرایط فعلی با حمایت از تعاونی دامداران می توان مشکل آنها را برطرف کرد .   نماینده مردم تفت ومیبد در بخش دیگر از سخنان خود شکل گیری نظام صنفی در کشور را ضروری دانست و افزود:در حال حاضر حدود یک میلیون واحد صنفی غیر مجاز در کشور وجود دارد که در صورت تشکیل نظام صنفی این اصناف می توانند تحت پوشش قرار بگیرند.   وی خاطر نشان کرد:تشکیل نظام صنفی باعث کنترل بازار،قیمت و ارائه خدمات بهتر می شود بنابراین تصویب اتاق شورای اصناف یک ضرورت است. منبع :نارینرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.