Skip to Content


آیت الله اعرافی:کشور مستقل و آباد در گرو نشاط علمی ، فناوری ، تولید و کار


رئیس و اعضای مرکز رشد و فناوری شهرستان میبد در دیدار با آیت الله اعرافی امام جمعه میبد طرح های و فعالیت های این مرکز را تشریح کردند.

به گزارش " میبد خبر"؛ طراحی پازل و تولید اسباب بازی ، تولید اصلاح کننده های آب و خاک ، مشاوره های اقتصادی ، تولید قطعات بتنی از ضایعات کاشی ، گلخانه کودکان و آموزش خانواده ها در حفظ محیط زیست و طراحی و تولید انواع رباتیک از طرح هایی بود که شرکت های فعال در مرکز رشد و فناوری میبد در این دیدار آن را تشریح و خواستار حمایت های جدی مسئولین در تحقق اقتصاد مقاومتی ، شغل پایدار و تولید انبوه شدند .

امام جمعه میبد در این دیدار با بیان اینکه ایران اسلامی از جمله کشورهایی است که می خواهد روی پای خود بایستد و نقش مناسبی روی فرهنگ و تمدن دنیای معاصر ایفا کند ؛ فلسفه روی کار آمدن انقلاب اسلامی را بیداری مردم دانست و گفت : برای تثیت جایگاه خود و نقش موثر علمی و فکری و گام های بلند مطابق با نظام فکری و معرفتی خود راهی جزعلم و معرفت و خلاقیت و ابتکار نداریم .

آیت الله اعرافی افزود : کار مراکز رشد با این مقوله راهبردی پیوند خورده است و وقتی می توانیم کشور مستقل و آباد باشیم که نشاط علمی ، فناوری ، تولید و کار در سراسر کشور ما مشاهده شود.

وی با بیان اینکه جهان اسلام و ایران در دو دهه اخیر دنباله رو بوده در حالی که اروپاییان بعد از رنساس در موج ایده ، طرح ، خلاقیت و ابتکار را سرلوحه خود قرار تصریح کرد : آینده کشور از مسیر پیشرفت و خلاقیت و ابتکار می گذرد.

امام جمعه میبد با اشاره به پایه ریزی درست مراکز رشد و پارک های فناوری گفت : آینده کشور از کانال پارک های فناوری و مراکز رشد می گذرد و باید این مراکز خلاقیت ها را پشتیبانی ، ریل گذاری و عرصه های نو در کشور به وجود آورد.

آیت الله اعرافی افزود : برای این مسله بانک ایده ها و ایده یابی مهم است و استعدادهای ممتاز است که می تواند با حمایت و توجه مبدل به جویباری از فکر ، ایده ، فناوری و خلاقیت شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد : کسانی که در شرکت های مراکز رشد فعالیت دارند در واقع کارآفرینی و خلاقیت و اقتصاد مقاومتی را محقق می کنند و باید با ارتباط هر چه بیشتر با قشر دانش آموزی که در دوره جوشش افکار و ایده هاست ، ذهن آنها را نسبت به کار این مراکز روشن تر کنند.

وی با تاکید بر اینکه خلاقان ما با چشم اندازهای وسیع و افق های بلند وارد کار شوند و پروژهای خود را پیش ببرند گفت : گره کار در همت بلند و مدیریت درست است و باید این گره ها به دست شما باز شود .

امام جمعه میبد در پایان با مشاهده نمونه ای از فعالیت یکی از شرکت های مرکز رشد میبد که به کار طراحی پازل و تولید اسباب بازی می پردازد به نقش اسباب بازی بعنوان ابزار نشر و اشاعه فرهنگ و اقتصاد غرب گفت : امروزه اسباب بازی یکی از ابزارهای اقتصادی و نشر فرهنگ غربی است و ما هم می توانیم با نگاه به مقوله اسباب بازی منطبق به معیارهای اسلامی و فرهنگ های بومی از این ابزار به خوبی استفاده کنیم .

 

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.