Skip to Content


آیت الله اعرافی: فرهنگ تولید کار و ایده پروری در آموزش و پرورش پایه ریزی شود


امام جمعه میبد در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که در بیت آیت الله اعرافی و با حضور فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش و اعضای این شورا تشکیل شد ، از اقدامات آموزش و پرورش میبد ، معلمان و مربیان و فعالان در عرصه آموزش ، فرهنگ و تعلیم و تربیت و دنبال کردن پروژه های خیری قدردانی کرد .

به گزارش "میبد خبر"؛ آیت الله اعرافی همچنین از حضور خیرین در مشارکت در اجرای پروژه های عمرانی و احداث آموزشگاه های جدید به صورت ویژه تشکر کرد و گفت : کلید خوردن ۹ پروژه خیری در سال ۹۴ حرکت خوبی است که به همت آموزش و پرورش و نگاه خوب خیرین حاصل شده است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از دانش آموزان هم که در عرصه های مختلف علمی و المپیادها و به ویژه کنکور سراسری افتخارآفرینی کرده اند قدردانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید مثل هر سال برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی کامل داشته باشد گفت : برای شروع مهر و سال تحصیلی باید برنامه جامعی داشت تا ابعاد فرهنگی ، معنوی ، اخلاقی ، علمی ، آموزشی و پژوهشی خوبی را شاهد باشیم .

پی گیری تعاونی فرهنگیان و مسکن و ارائه گزارش برای ارائه خدمات مناسب به معلمین و بازنشستگان و باز شدن افق های جدید در این زمینه از دیگر تاکیدات امام جمعه میبد در این جلسه بود.

آیت الله اعرافی با تاکید بر تقویت ارتباط آموزش و پرورش با مرکز رشد هم گفت : باید فرهنگ تولید کار و ایده پروری که در مرکز رشد وجود دارد را  در آموزش و پرورش پایه ریزی کرد .

امام جمعه میبد یکی از راههای به ثمر نشستن کارهای آموزش و پرورش و دانشگاهها را ارتباط با پارک های فناوری و مراکز رشد عنوان کرد و افزود : پارک های فناوری و مراکز رشد می تواند ؛ منشاء برکات فراوان در امور اقتصادی شود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه توجه به بانک ایده و ایده پروری را باعث حرکت دانش آموزان در مسائل فنی و مهندسی و سایر علوم بیان کرد و گفت : با ایجاد بانک ایده ها ، خیلی از دانش آموزان می توانند در مسائل مختلف ایده پردازی کنند.

امام جمعه میبد با تاکید بر انجام پروژه ارزیابی برنامه های تابستانی و اوقات فراغت از سوی آموزش و پرورش گفت : امروز در بحث اوقات فراغت نسبت خوبی نداریم و باید از اینکه دانش آموزان در کلاس های اوقات فراغت حضور کمرنگی دارند باید تحقیق به عمل آید که چه نوع فراغتی را دوست دارند.

آیت الله اعرافی افزود : آموزش و پرورش میبد با انجام این پروژه می تواند علاوه بر پیشگامی در کشور ، موجب تحول بزرگی در برنامه های اوقات فراغت کشور باشد .

مدیر آموزش و پرورش میبد هم در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی به اجرای ۹ آموزشگاه در حال احداث در این شهرستان پرداخت و  گفت : در سال ۹۴ ، ۹ آموزشگاه به همت خیرین در شهرستان میبد آغاز شده است .

محسن موحدی فرد همچنین افزود : در سال جاری هم ۱۰ پروژه را مد نظر قرار داریم که عملیات اجرایی ۵ آموزشگاه از این تعداد شروع شده است و کلنگ مابقی در هفته آینده به زمین زده خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد : بر اساس پیش بینی هایی که شده است ؛ اگر در ۳ سال آینده حداقل ۵۰ مدرسه  در شهرستان ساخته نشود به جد با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه خواهیم شد.

مدیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات دانش آموزان دختر روستاهای سورک و مناطق همجوار گفت : در صورت تامین نشدن معلم خانم و سرویس ایاب و ذهاب ، با ترک تحصیل آنها مواجه خواهیم بود.

در پایان این جلسه از خانم باغستانی که در مسابقه پرسش مهر ریاست جمهور حائز رتبه اول کشور شده بود و همچنین از رئیس اداره برق و بخشدار بفروئیه که با آموزش و پرورش همکاری تنگاتنگی داشتند با اهداء لوح تجلیل به عمل آمد.

 

 

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.