Skip to Content


آیت الله اعرافی :ظرفیت بین المللی برگزاری کنگره شعر توحیدی


اعضای ستاد برگزاری دومین کنگره شعر توحیدی میبد، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و گفت وگو کردند. به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، آیت الله اعرافی در این دیدار ضمن خیرمقدم به اعضای ستاد برگزاری دومین کنگره شعر توحیدی میبد و تقدیر از زحمات دست اندرکاران این کنگره، از آمادگی جامعه المصطفی برای مشارکت در بین المللی نمودن این رویداد ملی خبر داد. آیت الله اعرافی، در ابتدای سخنان خود، به معرفی جامعه المصطفی العالمیه پرداخت و ابراز داشت: المصطفی مسئولیت بزرگ تربیت عالمان دینی غیرایرانی در داخل و خارج از کشور را به عهده دارد و تا امروز حدود 45 هزار دانش آموخته از 130 ملیت داشته است که هم اکنون، در حوزه های گوناگون علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند. رئیس المصطفی افزود: تشکیل این سامانه علمی، فرهنگی و اجتماعی جهانی در پرتو حوزه علمیه، برای نخستین بار در سطح جهانی روی داده است و این از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی به شمار می آید. وی با اشاره به ارائه 150 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی در واحدهای داخل و خارج از کشور جامعه المصطفی، ابراز داشت: المصطفی با قریب به یک هزار مرکز علمی در سراسر جهان در ارتباط است و ضمن حضور در نزدیک به هفتاد کشور جهان، آموزش های مجازی و کوتاه مدت را نیز دنبال می نماید. آیت الله اعرافی با تاکید بر اجرای برنامه های جامعه المصطفی بر مبنای اسناد و چشم اندازهای میان مدت و بلندمدت، یادآور شد: المصطفی تا کنون ده قطب زبانی ترجمه راه فعال نموده است و در حال حاضر روزی یک کتاب را منتشر می نماید. وی با اشاره به تشکیل بیش از سیصد انجمن فرهنگی ملیتی طلاب المصطفی با هشت هزار عضو، خاطرنشان کرد: هنر و رسانه از موضوعات مورد توجه جامعه المصطفی است و بر تقویت طلاب المصطفی در این عرصه تاکید داریم. رئیس المصطفی در بخش بعدی سخنان خود، برگزاری کنگره شعر توحیدی را اقدامی ارزشمند خواند و تصریح کرد: کنگره شعر توحیدی میبد که کنگره ای در سطح ملی به شمار می آید، ظرفیت لازم برای بین المللی شدن را دارد و جامعه المصطفی در این زمینه آماده همکاری است. گفتنی است در این دیدار، «حجت الاسلام زکریا اخلاقی»، از روحانیون و شاعران استان یزد و دبیر کنگره شعر توحیدی میبد، با اشاره به برگزاری دومین کنگره شعر توحیدی در اردیبهشت سال جاری، از آیت الله اعرافی برای حضور در این کنگره دعوت به عمل آورد. وی با اشاره به صدور فراخوان دومین کنگره شعر توحیدی در سال گذشته، ابراز داشت: تا کنون پانصد اثر از دویست شاعر به دبیرخانه کنگره واصل شده است و به زودی این آثار توسط داوران بررسی خواهند شد. حجت الاسلام اخلاقی، در پایان، ضمن استقبال از مشارکت طلاب غیرایرانی در دومین کنگره شعر توحیدی، افزود: در حاشیه این کنگره، کتابی با موضوع مجموعه اشعار حوزه کودک در پنجاه سال اخیر، چاپ و رونمایی خواهد شد.

اعضای ستاد برگزاری دومین کنگره شعر توحیدی میبد، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، آیت الله اعرافی در این دیدار ضمن خیرمقدم به اعضای ستاد برگزاری دومین کنگره شعر توحیدی میبد و تقدیر از زحمات دست اندرکاران این کنگره، از آمادگی جامعه المصطفی برای مشارکت در بین المللی نمودن این رویداد ملی خبر داد.

آیت الله اعرافی، در ابتدای سخنان خود، به معرفی جامعه المصطفی العالمیه پرداخت و ابراز داشت: المصطفی مسئولیت بزرگ تربیت عالمان دینی غیرایرانی در داخل و خارج از کشور را به عهده دارد و تا امروز حدود 45 هزار دانش آموخته از 130 ملیت داشته است که هم اکنون، در حوزه های گوناگون علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند.

رئیس المصطفی افزود: تشکیل این سامانه علمی، فرهنگی و اجتماعی جهانی در پرتو حوزه علمیه، برای نخستین بار در سطح جهانی روی داده است و این از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی به شمار می آید.

وی با اشاره به ارائه 150 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی در واحدهای داخل و خارج از کشور جامعه المصطفی، ابراز داشت: المصطفی با قریب به یک هزار مرکز علمی در سراسر جهان در ارتباط است و ضمن حضور در نزدیک به هفتاد کشور جهان، آموزش های مجازی و کوتاه مدت را نیز دنبال می نماید.

آیت الله اعرافی با تاکید بر اجرای برنامه های جامعه المصطفی بر مبنای اسناد و چشم اندازهای میان مدت و بلندمدت، یادآور شد: المصطفی تا کنون ده قطب زبانی ترجمه راه فعال نموده است و در حال حاضر روزی یک کتاب را منتشر می نماید.

وی با اشاره به تشکیل بیش از سیصد انجمن فرهنگی ملیتی طلاب المصطفی با هشت هزار عضو، خاطرنشان کرد: هنر و رسانه از موضوعات مورد توجه جامعه المصطفی است و بر تقویت طلاب المصطفی در این عرصه تاکید داریم.

رئیس المصطفی در بخش بعدی سخنان خود، برگزاری کنگره شعر توحیدی را اقدامی ارزشمند خواند و تصریح کرد: کنگره شعر توحیدی میبد که کنگره ای در سطح ملی به شمار می آید، ظرفیت لازم برای بین المللی شدن را دارد و جامعه المصطفی در این زمینه آماده همکاری است.

گفتنی است در این دیدار، «حجت الاسلام زکریا اخلاقی»، از روحانیون و شاعران استان یزد و دبیر کنگره شعر توحیدی میبد، با اشاره به برگزاری دومین کنگره شعر توحیدی در اردیبهشت سال جاری، از آیت الله اعرافی برای حضور در این کنگره دعوت به عمل آورد.

وی با اشاره به صدور فراخوان دومین کنگره شعر توحیدی در سال گذشته، ابراز داشت: تا کنون پانصد اثر از دویست شاعر به دبیرخانه کنگره واصل شده است و به زودی این آثار توسط داوران بررسی خواهند شد.

حجت الاسلام اخلاقی، در پایان، ضمن استقبال از مشارکت طلاب غیرایرانی در دومین کنگره شعر توحیدی، افزود: در حاشیه این کنگره، کتابی با موضوع مجموعه اشعار حوزه کودک در پنجاه سال اخیر، چاپ و رونمایی خواهد شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.