Skip to Content

در اقدام عجیب رئیس شورای شهر میبد:

آیا شهردار میبد غیرقانونی انتخاب خواهد شد/در شورای شهر میبد چه خبر است


پس از برکنار شدن نقیبی زاده از شهرداری میبد، اقدامات عجیب و کم‌سابقه‌ای در شورای شهر میبد جهت انتخاب شهردار جدید در حال رقم خوردن است.

به گزارش "میبدخبر"،درحالیکه مطابق با ماده ۱۸ آیین‌نامه داخلی شوراهای اسلامی شهر (مصوب ۸۴/۲/۳ هیات وزیران) دستور جلسات رسمی شورا باید از طرف‌ هیأت رئیسه، حداقل یک هفته قبل از تشکیل جلسه در اختیار اعضای شورا قرار گیرد، رییس شورای شهر میبد برای انتخاب شهردار جدید میبد این قانون را نادیده گرفته است.

توضیح اینکه روز گذشته(یکشنبه) رییس شورای شهر میبد با ارسال نامه‌ای به اعضای شورا از آنان خواسته تا در جلسه‌ای که فقط «یک روز» پس از ارسال این نامه (یعنی امروز دوشنبه) «پیرامون انتخاب شهردار میبد» تشکیل میشود شرکت کنند.

این درحالی است که مطابق با آیین‌نامه یاد شده، برگزاری جلسه شورا درباره انتخاب شهردار جدید تا قبل از یکشنبه هفته آینده (۱۸ مهر) کاملا غیرقانونی است و  جلسه امروز شورای شهر میبد در خصوص انتخاب شهردار جدید، وجاهت قانونی ندارد و درصورت انتخاب شهردار، این فرد به لحاظ حقوقی و قانونی نمی‌تواند این سمت را برعهده بگیرد.

ضمن آنکه مطابق با تبصره ماده ۷۳ قانون شوراها، اعضای شورا پس از برکناری شهردار، سه ماه فرصت دارند تا شهردار جدید را انتخاب کنند و هیچ فوریت و اضطراری در انتخاب شهردار جدید از خلال قوانین و مقررات جاری مشاهده نمیشود.

نکته جالب آنکه برخی اعضای شورای شهر میبد در حال حاضر در میبد حضور ندارند و این جلسه غیرقانونی در غیاب آنان برگزار می‌شود!

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.