Skip to Content

در اقدام عجیب رئیس شورای شهر میبد:

آیا شهردار میبد غیرقانونی انتخاب خواهد شد/در شورای شهر میبد چه خبر است


پس از برکنار شدن نقیبی زاده از شهرداری میبد، اقدامات عجیب و کم‌سابقه‌ای در شورای شهر میبد جهت انتخاب شهردار جدید در حال رقم خوردن است.

به گزارش "میبدخبر"،درحالیکه مطابق با ماده ۱۸ آیین‌نامه داخلی شوراهای اسلامی شهر (مصوب ۸۴/۲/۳ هیات وزیران) دستور جلسات رسمی شورا باید از طرف‌ هیأت رئیسه، حداقل یک هفته قبل از تشکیل جلسه در اختیار اعضای شورا قرار گیرد، رییس شورای شهر میبد برای انتخاب شهردار جدید میبد این قانون را نادیده گرفته است.

توضیح اینکه روز گذشته(یکشنبه) رییس شورای شهر میبد با ارسال نامه‌ای به اعضای شورا از آنان خواسته تا در جلسه‌ای که فقط «یک روز» پس از ارسال این نامه (یعنی امروز دوشنبه) «پیرامون انتخاب شهردار میبد» تشکیل میشود شرکت کنند.

این درحالی است که مطابق با آیین‌نامه یاد شده، برگزاری جلسه شورا درباره انتخاب شهردار جدید تا قبل از یکشنبه هفته آینده (۱۸ مهر) کاملا غیرقانونی است و  جلسه امروز شورای شهر میبد در خصوص انتخاب شهردار جدید، وجاهت قانونی ندارد و درصورت انتخاب شهردار، این فرد به لحاظ حقوقی و قانونی نمی‌تواند این سمت را برعهده بگیرد.

ضمن آنکه مطابق با تبصره ماده ۷۳ قانون شوراها، اعضای شورا پس از برکناری شهردار، سه ماه فرصت دارند تا شهردار جدید را انتخاب کنند و هیچ فوریت و اضطراری در انتخاب شهردار جدید از خلال قوانین و مقررات جاری مشاهده نمیشود.

نکته جالب آنکه برخی اعضای شورای شهر میبد در حال حاضر در میبد حضور ندارند و این جلسه غیرقانونی در غیاب آنان برگزار می‌شود!

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...