Skip to Content

هاشمی: فرزندانم همیشه زیر ذره‌بین هستند.

آیا «ح ـ الف» همان دوست یاسر هاشمی است؟


روابط عمومی سپاه پاسداران از دستگیری یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی و مفسد اقتصادی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) از سوی سازمان اطلاعات سپاه در چهارشنبه هفته گذشته خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از وطن امروز، بنا بر اطلاعات اعلام‌شده در بیانیه سپاه این فرد «ح ـ الف» و ملقب به داریوش بوده که با همراهی برادران خود و دیگر عوامل نفوذی، اقدام به راه‌اندازی شبکه فساد اقتصادی و سوءاستفاده از شرایط تحریم کشور کرده بودند.

 

همچنین اطلاعات منتشرشده مشخص کرد این فرد یکی از محکومان اصلی پرونده فساد اقتصادی معروف در سال ۷۶ هم بوده است. اعلام این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به همراه داشت. شاید تلفیق موضوعات اقتصادی، اخلاقی و امنیتی که در حقیقت یک پکیج کامل از جرائم مختلف را با خود به همراه داشت در بازتاب این خبر بی‌تاثیر نبود.

 

این اتفاق با استقبال گسترده مردم در فضای مجازی مواجه شد. اما روز گذشته به دنبال دستگیری این مفسد اقتصادی از سوی سازمان اطلاعات سپاه، تصاویری از یکی از خانه‌های فساد وی به دست آمده است. بنا بر اطلاعات دیگری که منتشر شده بود، «ح ـ الف» موارد اتهامی و پرونده‌های مختلفی از جمله اخلال در نظم اقتصادی کشور، قاچاق ارز، قاچاق کالا، قاچاق عتیقه و پرداخت رشوه‌های کلان در دستگاه قضایی دارد. وی با راه‌اندازی و تجهیز خانه‌های فساد، اقدام به آلوده‌سازی و باج‌گیری از افراد مرتبط با شبکه فساد اقتصادی کرده است.

 

«ح ـ الف» همان دوست یاسر هاشمی است؟

اما با یک جست‌وجوی ساده در فضای مجازی به مصاحبه‌ای از وکیل مهدی هاشمی با روزنامه اصلاح‌طلب و حامی دولت «شرق» بر می‌خوریم که حاوی نکته مهم و قابل‌توجهی است.

 

علیزاده طباطبایی در بخشی از این مصاحبه که در تاریخ دهم خرداد ۱۳۹۱ منتشر شده است، صراحتا از رفاقت یاسر هاشمی‌رفسنجانی با فردی به نام «الف» سخن به میان می‌آورد. وی در این مصاحبه می‌گوید: «به نیروهای امنیتی هم گفتم شما یک مورد از همه این شایعاتی که درباره هرکدام از بچه‌های آقای هاشمی مطرح است را مستند به من ثابت کنید خودم مقابل‌شان می‌ایستم؛ به خودشان هم گفته‌ام. ما به صورت ماهانه جلساتی در منزل آقای نوری داشتیم، من آنجا هم این را گفته‌ام. یک روز آقای زنگنه به من گفت یاسر یک برج در شهرک غرب دارد، گفتم اگر یاسر در شهرک غرب ۱۰درصد برج هم داشت من نه تنها از وکالت خانواده استعفا می‌دهم بلکه علنی مقابل‌شان می‌ایستم. بررسی کردم دیدم یک برج متعلق به آقایی به نام «الف» است و یاسر هم رفیق «الف» است و آنجا رفت و آمد دارد. به یاسر گفتم تو چرا به دفتر «الف» می‌روی که در معرض اتهام قرار بگیری؟»

 

وکیل خانواده هاشمی همچنین در پاسخ به این سوال که در ماجرای استات اویل کسی که متهم شده دوست مهدی هاشمی بوده یعنی همه اینها اتفاقی است؟ نیز گفت: عباس یزدی که دارد کار خودش را می‌کند. یک بار به آقای هاشمی گفتم درباره بچه‌هایتان حرف زیاد است که پاسخ داد فرزندانم همیشه زیر ذره‌بین هستند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.