Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

اگر ظرف این دوسال به کارخانه ها و کارگران و نخبه ها و صاحبان صنایع سر زده بودید و دست آنها را فشرده بودید و لبخندی به آنها زده بودید و هیئت هایی به آنها فرستاده بودید متوجه می‌شدید که چگونه می‌توان با توان داخلی این مشکلات را حل کرد/چه قبل از برجام و چه بعداز برجام ما را تحریم کردند اما تحریم قبل از برجام عزتمندانه بود


حجت الاسلام کارگر بیان داشت: برخی خیال می کردند اگر مقامات ما با آمریکا و کشورهای غربی به مذاکره بنشیند قرار است همه مشکلات حل بشود، برخی افراد خوشبین هم وعده هایی می دادند که اگر مذاکرات انجام بشود چه می شود و چه می شود اما دیدیم با همه توصیه های مقام معظم رهبری که عنوان داشتند به آمریکا و غربیها اعتمادی نیست اما در عین حال دیدیم چه اتفاقی افتاد؛ بیش از دوسال لبخند زدیم، دست فشردیم، رفتیم و آمدیم، جلسات متعدد در داخل و خارج گرفتیم، اما در عمل یا فایده ای نداشت یا فایده خیلی کمی داشت.

به گزارش "میبدخبر"، حجت الاسلام و المسلمین کارگر امام جمعه موقت میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک عید مبعث و تاکید بر مغتنم شمردن ایام ماههای رجب و شعبان بیان داشت: ماههای شعبان و رمضان را نیز همانند رجب مغتنم بشمارید و از لحظات آن بسیار استفاده کنید چرا که در این ایام کارهای برحسب کوچک از نظرما، خداوند آنها را بزرگ می شمارد و بیش از دیگر ایام ثبت می کند.

وی افزود: امروز در عالم کوچک و منزلگاهی گذرا هستیم و باید فرصت را غنیمت بشماریم چراکه روزهایی که رفت، دیگر برنخواهد گشت.

وی همچنین با تبریک به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبان همچون ولادت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع)   با اشاره به اینکه در این فصل و زمان باید برای ازدواج جوانها کمک کرد و مشکلات آنها را حل کرد، افزود: برای زندگی و بخصوص شروع آن در ازدواج به حداقل ها اکتفا کنید چراکه سعادت و خوشبختی انسان در زیاد بودن تعداد سکه های مهریه و جهیزیه گران قیمت و بیش از نیاز نیست.

وی تاکید کرد: برای ازدواج جوانها و بعضا افراد مسنی که نیاز به زندگی مشترک دارند و همسر خود را از دست داده اند، اگر می توانید با واسطه گری به ازدواجشان کمک کنید.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در ایام عید نباید حقوق دیگران را تضییع کرد و مردم را آزار داد، بیان داشت: با بستن خیابانها و راهها برای پخش شربت و شیرینی، اعیاد خوش را بر مردم تلخ نکنید.

حجت الاسلام کارگر در ادامه فرارسیدن روز پاسدار و جانباز را به همه پاسداران و جانبازان تبریک گفت و با بیان اینکه حضور جانبازان در جامعه همچون حضور عمار در سپاه اسلام است، اظهار داشت: سپاه به اقتضای مملکت و نظام، هرکجا که نیاز به ایثار، فداکاری، ایستادگی و مقاومت بوده، حضور داشته است فلذا درصدد تخریب وجهه سپاه هستند و نگذارید تبلیغات آنها اثر کند.

امام جمعه موقت میبد همچنین با یادآوری روز 23 اردیبهشت به عنوان سالروز لغو کاپیتولاسیون در سال 58 بیان داشت: امام فرمودند آمریکاییها ملت ایران را از سگهای آمریکایی پست تر کرده اند و چنانچه کسی سگ آمریکایی را زیر می گرفت از او بازخواست می کنند و اگر چنانچه یک آشپز آمریکایی شاه ایران و مرجع ایران و بزرگتریرن مقام را زیر بگیرد، هیچکس حق اعتراض ندارد چراکه می خواستند از آمریکا وام بگیرند.

خطیب جمعه میبد خاطر نشان کرد: این آمریکا همان آمریکا است اما چهره عوض کرده است و دستکش مخملین به دست کرده است و خیال نکنید این آمریکا عوض شده است بلکه این همان آمریکای قبل است.

وی ادامه داد: برخی خیال می کردند اگر مقامات ما با آمریکا و کشورهای غربی به مذاکره بنشیند قرار است همه مشکلات حل بشود، برخی افراد خوشبین هم وعده هایی می دادند که اگر مذاکرات انجام بشود چه می شود و چه می شود اما دیدیم با همه توصیه های مقام معظم رهبری که عنوان داشتند به آمریکا و غربیها اعتمادی نیست اما در عین حال دیدیم چه اتفاقی افتاد؛ بیش از دوسال لبخند زدیم، دست فشردیم، رفتیم و آمدیم، جلسات متعدد در داخل و خارج گرفتیم، اما در عمل یا فایده ای نداشت یا فایده خیلی کمی داشت.

وی افزود: همین تعداد قراردادها خیلی از آنها با یک اخم آمریکا دوباره می روند. فلذا باید طی کنیم اما نباید امید ببندیم. چه قبل از برجام و چه بعداز برجام  ما را تحریم کردند اما تحریم قبل از برجام عزتمندانه بود.

حجت الاسلام کارگر با تشکر از خدمات و حسن نیت همه مسئولان بیان داشت: استدعا می کنم که توجه به ظرفیت داخلی کنید، اگر ظرف این دوسال به کارخانه ها و کارگران و نخبه ها و صاحبان صنایع سر زده بودید و دست آنها را فشرده بودید و لبخندی به آنها زده بودید و هیئت هایی به آنها فرستاده بودید و با توان داخلی مشکلات را حل کرده بودید مشکلی نبود.

خطیب جمعه موقت میبد بیان داشت: نیروی داخلی مملکتشان را دوست می دارند، این سرمایه داخل کشور است، ما سرمایه انسانی و اقتصادی در داخل کشور کم نداریم. عرض من اینست ملت و توان داخلی را دریابید که می شود به آنها تکیه کرد همچنانکه در جنگ و ظرف این 37 سال و در انقلاب و قبل از آن، این ملت همراه رهبر و امامشان بودند.

وی اظهار داشت: در آن قسمتهایی که دشمن بدعهدی دارد باید در مقابل آنها سریعا پاتک بزنند. البته اخیرا در برابر دست درازی آمریکا یک کارهایی انجام شد و تشکر می کنیم اما دیرهنگام بود. باید بلافاصله ماهم راههای را بدون اینکه برجام را نقض کنیم دشمن را ناکام بگذاریم.

قابل ذکر است خطبه‌های نماز جمعه این هفته در حالی برگزار شد که مصلی بزرگ ایت الله اعرافی شاهد حضور نیروهای هلال احمر بمناسبت فرارسیدن هفته هلال احمر و سالروز تشکیل این سازمان بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.