Skip to Content

حجت الاسلام محمد اعرافی در نماز جمعه این هفته:

اگر به نهی از منکرها بی اعتنایی شود عواقب جبران ناپذیری را بدنبال دارد/مسئولان به هوش باشید و بستری را فراهم نکنید که هنجارها و ساختارها شکسته شود/ از پخش آثاری که محتوایی سخیف و مبتذل دارد جلوگیری شود


امام جمعه موقت میبد با تاسف بار خواندن برخی آثار سینمایی درحال پخش اظهار داشت: از آثاری که محتوایی سخیف و مبتذل دارد و درس خوبی برای جامعه ندارد و مع الاسف به بعضی از آثار سینمایی و نمایشی که محتوای ساختارشکن و هنجار شکن و ضداسلامی دارد و هیچ همخوانی با ذهن پاک کودکان و عزیزان ما ندارد و به آن مجوز داده می شود جلوگیری شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد اعرافی با تبریک اعیاد شعبانیه و و روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) به ساحت مقدس امام زمان و مردم و اشاره به نام گذاری این روز به نام جوان، بیان داشت: روز جوان روز قدر شناسی از جوانان و شناختن ظرفیتهای جوانان است و جوانان ما باید الگویشان حضرت علی اکبر(ع) باشد .

خطیب موقت جمعه میبد جوانان را سرمایه های بزرگ برای کشور برشمرد و توصیه کرد جوانان باید خودشان را به دو سلاح مجهز کنند: یکی سلاح علم و دانش اندوزی و دیگری سلاح تهذیب نفس و تقوا و خودسازی.

امام جمعه موقت میبد ضمن توصیه به مسئولین افزود: مسئولان باید با توجه به عمق مشکلات جوانان از جمله مسئله اشتغال و کار و ازدواج جوانان بپردازند و آنان را رفع کنند و باید جوان را شاداب نگه داشت تا آینده خوبی برای کشور رقم بخورد.

اعرافی در ادامه به مسئولین توصیه کرد که مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی جوانان را دریابید و با آنان نشست و برخاست کنید و حرف آنها را بشنوید که آنها سرمایه های بزرگ ایران اسلامی هستند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به اوقات فراغت جوانان چند نکته را یادآوری کرد و افزود: باید محیطی سالم و آرام برای جوانان فراهم کرد.

امام جمعه موقت میبد لزوم اجرای امر به معروف و نهی از منکر و فراگیر شدن آن را خواستار شد و از والدین درخواست کرد که در اوقات فراغت بیشتر مراقب و مواظب فرزندان خود باشند.

وی ضمن توصیه به مسئولان و متولیان فرهنگی مبنی بر اینکه باید بستر و زمینه تفریح سالم را فراهم کنند و با اشاره به مقوله سینما و فیلم و آثار هنری تصریح کرد: یک فیلم یا تئاتر ممکن است بسیار تاثیر گذار تر از برخی منبرها باشد بنابراین هنرمند واقعی انبیا و اولیا و جانبازان و بسیجیان و شهید آوینی و مرحوم سلحشور هستند و اینها باید الگو شوند برای ما.

 وی ادامه داد: اسلام مخالف سینما و فیلم و دیگر هنرها نیست اما برای هنری که الگو ساز باشد و جامعه را سوق دهد به ارزشهای الهی و انقلابی و نه هنر هرزه و ولنگاری فرهنگی

حجت الاسلام اعرافی با تاسف بار خواندن برخی آثار سینمایی درحال پخش اظهار داشت: از آثاری که محتوایی سخیف و مبتذل دارد و درس خوبی برای جامعه ندارد و مع الاسف به بعضی از آثار سینمایی و نمایشی که محتوای ساختارشکن و هنجار شکن و ضداسلامی دارد و هیچ همخوانی با ذهن پاک کودکان ما و عزیزان ما ندارد مجوز داده می شود.

وی تاکید کرد: اگر به این نهی از منکر بی اعتنایی شود، عواقب جبران ناپذیری را بدنبال دارد؛ مسئولان به هوش باشید و بستری را فراهم نکنید که هنجارها و ساختارها شکسته شود.

حجت الاسلام اعرافی توصیه ای اقتصادی به برخی صاحبان صنایع و کارخانه جات داشت و گفت: این جوانان و کارگران که سالیان برای شما کار کردند و زحمت کشیدند با انها مدارا کنید و به آنها ارج نهبد نهید و خدا نکرده آنان را اخراج نکنید.

وی با توجه به موضع خصمانه آمریکا در مورد برجام ادامه داد: موضع ما در این مورد مطلق نیست و موافقت نظام و مراجع و مردم با برجام به صورت مشروط است نه مطلق البته ما افق خوبی را ندیدیم از برجام.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.