Skip to Contentمحمد رضا حسابی، اولین کتابفروش میبد و از پیشکسوان فرهنگی شهرستان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش میبد خبر، محمد رضا حسابی متولد سال ۱۳۰۸ بود و فعالیت فرهنگی در حوزه فروش کتاب را از سال ۱۳۴۸ شروع کرد. این کاسب خوشنام در همان سال با افتتاح کتابفروشی خود، باعث دسترسی راحت تر دانش آموزان میبدی به کتب درسی را که پیش از این از مرکز استان تهیه می کردند، فراهم کرد.

وی سپس فعالیت خود را در فروش لوازم تحریر و نشریات نیز وسعت و تا حدود سال ۱۳۹۵ نیز به صورت خستگی ناپذیر در این حوزه فعالیت خود را ادامه داد. گفتنی است که فرزند و سپس نوه ایشان نیز این فعالیت را ادامه داده و اکنون فروشگاه حسابی با ۴ شعبه در میبد و اردکان به مردم ارائه خدمت می کند.

مرحوم محمد رضا حسابی صبح امروز و پس از ۸۹ سال سن، دار فانی را وداع گفت.

میبدخبر، درگذشت این فرهنگی باسابقه را خدمت اقوام و نزدیکان ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نماید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.