Skip to Contentاولین دوره تخصصی پرورش ماهیان زینتی با شرکت ۲۵ نفر از علاقه مندان این رشته با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و مرکز فنی وحرفه ای آغاز شده وتا پایان تابستان ادامه دارد.

به گزارش میبد خبر، پور کوثری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در راستای برنامه های اقتصادی مقاومتی اين اداره گفت: اولین دوره تخصصی پرورش ماهیان زینتی با شرکت ۲۵ نفر از علاقه مندان این رشته با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و مرکز فنی وحرفه ای آغاز شده وتا پایان تابستان ادامه دارد.

وي ادامه داد: علاقه مندان در این دوره۱۲۰ ساعت به صورت علمی و عملی روش های تکثیر و پرورش انواع ماهیان آب شیرین، شور وگیاهان آبزی را آموزش می بیند و در پایان دوره گواهی مهارت فنی حرفه ای به آنان اعطا می گردد.

وي اظهار اميدواري كرد با راه اندازی واحد های جدید وآموزشِ پرورش دهندگان، ميبد در سال ۹۶ به قطب اول پرورش ماهیان زینتی استان تبدیل شود.

مدير جهاد كشاورزي ميبد خاطرنشان ساخت: هدف گذاری که این مدیریت برنامه ریزی کرده پرورش گونه های اقتصادی و بازار پسنداست وحدود ۵۰گونه که قابلیت پرورش در شهرستان را دارند شناسایی گردیده است.

گفتني است پرورش ماهیان زینتی یکی از مشاغل خانگی است که می توان در هر واحد خانگی دو نفر اشتغال مستقیم را بوجودآورد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و دارای باز دهی بسیار بالایی می باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.
تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان