Skip to Content


اولین دوره آموزش مربی طبخ بلدرچین در شهرستان میبد برگزار می شود


دوره آموزش مربی طبخ بلدرچین در شهرستان با همکاری بسیج و مرکزآمورش فنی حرفه ای خواهران برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر، مهندس پور کوثری  مدیر  جهاد کشاورزی شهرستان میبد بیان داشت: میبد به عنوان  مهد وخاستگاه  بلدرچین در کشور  شناخته و  تولید وتکثیر  این پرنده  در این شهرستان  انجام گرفته است و در حال حاضر 10 واحد  مجوز دار پرورش بلدچین  با ظرفیت های  مختلف  در شهرستان  مشغول به فعالیت  می باشد که مجموع ظرفیتی  آن بالغ  بریک میلیون قطعه  راشامل میشود  و بالغ بر  1000 تن در سال گوشت بلدرچین ونزدیک به 200 تن تخم بلدرچین  تولید می گردد.  

در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی ،برنامه های این مدیریت  افزایش  تولید  وهمچنین  بالا بردن سرانه مصرف  آن  در شهرستان  می باشد  به همین منظور  یکی از  کارهای اساسی  که باید  انجام گیرد  آموزش  وفر هنگ سازی مصرف در جامعه می باشد  به همین منظور یک دوره کلاس  آموزش مربی طبخ  بلدرچین  در شهرستان  با همکاری  بسیج و مرکزآمورش فنی حرفه ای  خواهران  برگزار می گردد.
انتهای پیام/احرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.