Skip to Content


اولین دوره آموزشی تکثیر وپرورش ماهیان زینتی در شهرستان میبد برگزار می شود


در جهت آموزش بهره برداران و علاقه مندان به این رشته در صدد برگزاری دو دوره آموزشی تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در شهرستان با حضور اساتید مجرب از دانشگاه تهران و سازمان شیلات ایران تا پایان سال خواهیم بود.

به گزارش میبد خبر، دهقان پور  معاون جهاد کشاورزی  شهرستان میبد در این رابطه گفت: شهرستان میبد  با تولید بیش از ۳۰۰هزار  قطعه انواع ماهیان  زینتی رتبه دوم استان دارد  و امیدواریم تا دوسال اینده  به قطب اول استان تبدیل شود.

وی ادامه داد: برای توسعه  این صنعت  در شهرستان  نیاز به  سرمایه گزاری و تسهیلات  است که با صندوق کار آفرینی امید مذاکرات و تفاهم نامه هایی  انجام گرفته است و تاکنون بیش از یک میلیارد ریال تسهیلات به این بخش پرداخت گردیده است.

معاون جهاد کشاورزی شهرستان اضافه نمود: در جهت  آموزش بهره برداران و علاقه مندان به این رشته در صدد برگزاری دو دوره آموزشی  تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در شهرستان  با حضور  اساتید مجرب از دانشگاه تهران و سازمان شیلات ایران تا پایان سال خواهیم بود.

گفتنی است درپایان به شرکت کنندگان  گواهی معتبر اعطا می گردد، علاقه مندان می توانند با  مراجعه به مراکر و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به ثبت نام دوره فوق اقدام  نمایند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.