Skip to Content

همزمان با سالروز میلاد با برکت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع)

اولین دبستان قرآنی شهرستان میبد افتتاح شد+ تصاویر


همزمان با سالروز میلاد با برکت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) دبستان قرآنی نورالمهدی وابسته به موسسه قرآنی حضرت معصومه(س) با حضور مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، همزمان با سالروز میلاد با برکت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) طی مراسمی مدرسه قرآنی نورالمهدی افتتاح شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

در ادامه حجت‌الاسلام صباغی مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت معصومه(س) با بیان اینکه این مدرسه با هدف پرورش استعداد و تواناییهای دانش آموزان در ابعاد چهارگانه : جسمی، علمی، اخلاقی و آداب دینی و اجتماعی، تفکر خلاق و مهارتهای اجتماعی، رشد شخصیت، خود باوری و حریت دانش آموزان ونهادینه نمودن بینش، اخلاق و آداب اسلامی در دانش آموزان، شروع به کار کرده است، گفت: موسسات فرهنگی قرآن و عترت حضرت معصومه (علیها سلام) و آموزشی  و فرهنگی سراج با بیش از 20سال سابقه و تجربه درخشان در برگزاری برنامه های آموزشی، تربیتی ودینی؛ نقطه تکامل و ثمر دهی فعالیتها و اهداف خود را در تاسیس مدارس و مراکز آموزشی دیدند که با جمع بین آموزشهای علمی، تربیتی و نخبه پروری؛ دغدغه ها و نیازهای علمی، تربیتی خانواده ها را تحقق بخشند.

در این راستا با همکاری مستمر و فشرده دو موسسه، مجموعه مدارس نور در مقطع ابتدایی در سه نقطه از شهرستان راه اندازی گردید.

وی بیان داشت: نونهالان و نوجوانانی که در این مدارس مشغول به تحصیل می‌‌شوند همزمان با فراگیری دروس متداول آموزش و پرورش، به حفظ قرآن کریم و توشه‌‌گیری از معارف اهل‌بیت‌ (علیهم‌السلام) در راستای ارتقای اخلاق قرآنی دانش‌‌آموزان می‌‌پردازند.

حجت‌الاسلام صباغی در پایان سخنان خود از خیران بابت حمایتهای بی‌‌وقفه‌ و تلاشهای گسترده مالی و معنوی قدردانی کرد و بیان داشت: به توفیق الهی و در راستای خدمت به فرهنگ متعالی قرآن و ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) و به همت والای خیران نیک اندیش این مجموعه ساخته و تجهیز شده و امید است با تلاش و کمک خیران قرآنی طبقات باقیمانده مدرسه به بهره‌‌برداری رسیده و فضا و امکانات مورد نیاز مدرسه تأمین شود تا صدقه جاریه و ذخیره ارزشمندی برای سعادت ابدی فعالان و خیران گرامی باشد.

برنامه ها با اجرای گروه تواشیح نورالبیان مؤسسه قرآنی حضرت معصومه(س)پیگیری شد.

آیت الله اعرافی در ادامه برنامه برای حاضرین به ایراد سخن پرداخت.

امام جمعه میبد در سخنان خود به اهمیت قرآن در برابر هجمه تبلیغاتی دشمن،نقش خانواده وآموزش و پرورش در تربیت قرآنی دانش آموزان اشاره داشتند.

درپایان مراسم با حضور آیت الله اعرافی و مسئولان استانی و شهرستانی از خیرانی که در ساخت و تجهیز این مدرسه قرآنی همکاری داشتند با اهدا لوح تقدیر تشکر و قدردانی شد.

انتهای پیام/اح
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.